Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Kiermasz „Hasi, szkło i byle co” w Czyżowicach, koncert Krystiana Ochmana w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, festyn powstańczy na terenie byłej kopalni „ANNA”. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie wodzisławskim.

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja
Koncert Krystiana Ochmana w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie - KONCERT PRZENIESIONY NA 3 CZERWCA (fot. materiały promocyjne)

PIĄTEK - 20 maja

17.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim. Wstęp bezpłatny.

19.00 w klubie FitActive Studio w Wodzisławiu Śląskim odbędą się warsztaty samoobrony dla pań, w ramach dni otwartych klubu. Gościem specjalnym będzie Mirosław Barszowski, a podczas wydarzenia będzie można wesprzeć zbiórkę na najdroższy lek świata dla Mikołaja Kubali.


SOBOTA - 21 maja

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 20. Wodzisławską Galę Taneczną MIX. Organizatorem wydarzenia jest Wodzisławskie Centrum Kultury. Uczestnicy konkurować będą w tańcu, walcząc o najwyższe trofea w czterech kategoriach: street dance, show dance, mażoretki / cheerleaderki i taniec towarzyski. Inicjatorem Gali jest Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, który działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Koordynatorem tanecznej imprezy jest główny instruktor i choreograf SPIN-u, Elżbieta Lasocka.

9.00 Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Marklowice w ramach Programu „Rosnąca Odporność” w hali sportowej przy SP nr 1 w Marklowicach.

9.00 Wodzisławski Ekobazar oraz Kwiatobazar na rynku w Wodzisławiu.

10.00 - 16.00 Kiermasz „Hasi, szkło i byle co” 21-22.05.2022 r. godz. 10.00-16.00 w Ośrodku Kultury w Czyżowicach. 100% dochodu będzie przeznaczony na leczenie Mikołaja Kubali z Wodzisławia Śl. W sprzedaży: ubrania dziecięce, zabawki, książki, artykuły szklane, bibeloty, ciasta i wiele innych rzeczy. Szczegóły: tel.: 502 144 839, 607 612 939.

15.00 Festyn charytatywny w Radlinie II na parkingu przy ul. B. Chrobrego 103. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wieczorem koncerty zespołów: Tomek CORAL, Magda i jej kawiarenki, Kobiety na walizkach, Duet Sempre, Żaneta & Twist, Song of Universe. Dochód z festynu przeznaczony będzie na leczenie Marcela Bugla.

16.00 Spektakl "Bajkomat" w Ośrodku Kultury w Połomi. Bilety w cenie 10 zł dostępne pół godziny przed spektaklem. Bajkomat to bardzo nietypowa maszyna, która daje dzieciom... bajki. Dzięki niej w pewnym szarym i zwyczajnym miasteczku wcale nie jest smutno. Niestety bajkomat się psuje... Czy bohaterowie z pomocą dzieci odnajdą sposób, aby go naprawić?

17.00 - 22.00 Gra Terenowa "Beboki" spod Rydułtowskiego Centrum Kultury. Raz na sto lat Beboki, czyli śląskie straszaki przybierająludzką postać i wychodzą z ukrycia: strzygi, połednice, meluzyny i inne stwory. Gra z udziałem aktorów, która wykorzystuje miejskie przestrzenie.

19.00 Krystian Ochman, tegoroczny reprezentant Polski na festiwalu Eurowizji w Turynie, wystąpi w Radlinie! Koncert, zorganizowany z okazji 25-lecia samorządności Radlina, odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie o godz. 19.00. Bilety w cenie 80 zł do nabycia w kasach MOK! KONCERT PRZENIESIONY NA 3 CZERWCA O GODZ. 19.00


NIEDZIELA - 22 maja

9.00 - 14.00 Akcja honorowego oddawania krwi na Rydułtowskim Rynku w Ambulansie do poboru krwi RCKiK Racibórz. 25 osób które podczas akcji odda krew otrzyma komplet ramek na tablice rejestracyjne promujące honorowe krwiodawstwo.

10.00 - 16.00 Kiermasz „Hasi, szkło i byle co” 21-22.05.2022 r. godz. 10.00-16.00 w Ośrodku Kultury w Czyżowicach. 100% dochodu będzie przeznaczony na leczenie Mikołaja Kubali z Wodzisławia Śl. W sprzedaży: ubrania dziecięce, zabawki, książki, artykuły szklane, bibeloty, ciasta i wiele innych rzeczy. Szczegóły: tel.: 502 144 839, 607 612 939.

13.00 na terenie byłej kopalni „ANNA” przy szybie Chrobry I odbędzie się festyn powstańczy. W programie: 13:00 – start festynu powstańczego, prezentacja sprzętu militarnego, gra miejska (start przy mok). 15:30– inscenizacja bitwy bukowsko – olzańskiej. 16:00 – gry i zabawy z harcerzami, rozdanie nagród w konkursie plastycznym oraz rozstrzygnięcie gry miejskiej, złożenie kwiatów na grobie edwarda łatki. 16:30 – koncert zespołu bluesowego SJZ. 17:30 – koncert zespołu EMI BAND.

16.30 Wójt Gminy Lubomia oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lubomi zaprasza na wyjątkowy i niepowtarzalny koncert z okazji DNIA MATKI, który odbędzie się w Kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Lubomi. Wstęp wolny.


PONIEDZIAŁEK - 23 maja

18.00 Gmina Godów zaprasza do udziału w sportowych wydarzeniach, organizowanych na Transgranicznej Strefie Aktywności w Gołkowicach przy ul. Wyzwolenia: „Biegu po zdrowie - Pogranicze na sportowo” oraz „Festiwal Nordic Walking - Odkrywamy wspólne ścieżki”. Biuro zawodów czynne w godz. 17:30 - 17.55. Godzina 18:00 start biegu. Godzina 18:05 start nordic walking. Pierwszych 115 zawodników zgłoszonych do biegu otrzyma opaski odblaskowe z diodami LED. Natomiast 100 pierwszych uczestników zgłoszonych do marszu nordic walking otrzyma latarki czołowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają dodatkowo ciepły posiłek i napój. Zapisy: do 20 maja 2022 r.  telefonicznie pod numerem telefonu +48 32 4765065 wew. 33 lub poprzez wysłanie zgłoszenia na emaila: uks.diament@wp.pl, w dniu imprezy 23 maja 2022 r. w biurze zawodów do godz. 17:55.

19.00 „COOLturalny gość WCK” - Marcin Giba i jego „Podniebne Obrazy” w Wodzisławskim Centrum Kultury. Jeśli chcesz stanąć oko w oko z niewątpliwie wrażliwym, uważnym i zdolnym fotografem oraz zachwycić się fotografią wysokich lotów, zarezerwuj czas na poniedziałkowy wieczór. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.


WTOREK - 24 maja

9.30 XVIII Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych na Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Sportu przy ul. Pszowskiej 92 w Wodzisławiu Śl. Celem jest integracja środowiska osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także umożliwienie im udziału w zawodach sportowych, gdzie od wyniku sportowego ważniejszy jest sam udział w imprezie, a także takie wartości, jak przyjaźń, solidarność i fair play.

10.00 - 17.00 Bezpłatna cyfrowa MAMMOGRAFIA Panie w wieku od 50-69 lat - mammobus gliwickiego Instytutu Onkologii - parking MOK w Radlinie.

19.00 Andrzej Poniedzielski wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury. Koncert pt. „BA” to koncert jubileuszowo-urodzinowy Andrzeja Poniedzielskiego „67”, będący jednocześnie wydarzeniem promującym nową płytę o tym samym tytule. W programie: satyryczne komentarze do aktualnej rzeczywistości w formie piosenek i monologów. Wieczór humoru niezwykle inteligentnego, a zarazem „łagodnego”. Bilety w cenie 70 zł.


ŚRODA - 25 maja

9.00 - 14.00 Festiwal Kultury Przedszkolnej w Wodzisławskim Centrum Kultury. Przed nami dwa dni artystycznych zmagań wodzisławskich przedszkolaków, które obfitować będą w inspirujące inscenizacje teatralne, muzyczne oraz taneczne. Wstęp na to wyjątkowe święto najmłodszych jest bezpłatny.

10.00 - 17.00 Bezpłatna cyfrowa MAMMOGRAFIA Panie w wieku od 50-69 lat - mammobus gliwickiego Instytutu Onkologii - parking Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie.

17.00 DLA MAMY I TATY - otwarcie wystawy grup plastycznych MAŁA PASJA w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].