Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dlaczego do damskiej toalety zawsze jest kolejka?

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego do damskiej toalety zawsze jest kolejka, a do męskiej nie? Dlaczego kobiety czasem stojąc w kolejce burkną pod nosem „olać to” i wchodzą do męskiej? Pozwólcie, że wyjaśnię wam to ciekawe zjawisko.

Dlaczego do damskiej toalety zawsze jest kolejka?
Po lewej - drzwi do męskiej toalety, po prawej - do damskiej
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Będąc ostatnio na dużej, plenerowej, miejskiej imprezie, najzwyczajniej w świecie musiałam skorzystać z toalety. W tym celu udałam się do znajomej mi knajpki zlokalizowanej w pobliżu Rynku. Nie było dla mnie żadnym zaskoczeniem to, że do damskiej była – a jakże – kolejka. Byłam jedną z tych, które rzuciły pod nosem „olać to” i weszłam do męskiej, w której aktualnie nie było nikogo.

W męskiej toalecie dostępne były tzw. dwa „oczka” czyli pisuar oraz osobna kabina z kibelkiem. Jednocześnie z WC mogło bez problemu korzystać dwóch panów. Wychodząc z łazienki zerknęłam na drzwi. Na WC męskim widniała postać mężczyzny, z kolei na WC damskim… kobieta, przewijak dla dzieci i toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. W toalecie znajdowało się tylko jedno „oczko” czyli kibelek, więc jednocześnie w łazience dla kobiet (będącą jednocześnie łazienką wielofunkcyjną) mogła się załatwiać tylko jedna osoba.

Skoro mężczyźni w swojej toalecie mają dwa dostępne „oczka” to w toalecie damskiej powinno być tak samo. Niestety tak NIE JEST. Sytuację pogarsza fakt, że z damskich toalet robi się zazwyczaj również te z przewijakiem i dla osób z niepełnosprawnościami. No i co? Nadal dziwią was te kolejki pod damskim WC?

Agnieszka Kaźmierczak

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Goguś (91.192. * .123) 20.05.2022 15:41

naprawdę ?

~Urszulka (31.0. * .58) 19.05.2022 15:18

No bo kobietom ogólnie dłużej się schodzi w toalecie dlatego powstają kolejki. Ja mam np u siebie deskę myjącą z Uspa i to jest dopiero wygoda. Szczgólnie podczas miesiączki, to od razu mozna sie podmyc :)

~Ja11 (84.234. * .121) 19.05.2022 05:15

Bzdury paniusie piszę. Może być po jednej toalecie i taka sama ilość mężczyzn i kobiet a i tak do damskiej będzie kolejka, taki wasz urok.

~Obywatelka24 (91.204. * .100) 18.05.2022 22:08

Czemu kolejka? Największy tłok jest przed lustrem - ta poprawia fryzurę, tamta robi makijaż, inna sprawdza czy piersi są ładnie widoczne, jeszcze inne 3 obgadują swoje ciuchy i jak ta czwarta wygląda, kolejna nakleja tipsy/rzęsy, a inna przeszukuje od pół godziny torebkę w poszukiwaniu tamponów.

~op (91.192. * .86) 18.05.2022 17:48

Ta i jeszcze ta druga co nie je mięsa i goli się peelingiem cukrowym Ależ wam się wzmocniła redakcja i jakie fascynujące artykuły

~yggiH (31.0. * .233) 18.05.2022 13:51

Gratuluję Pani Agnieszce artykułu opisującego jakże istotny temat. Myślę że nominacja do nagrody Pulitzera jest tutaj sprawą oczywistą.

~fanklubprezesa (46.223. * .153) 18.05.2022 05:59

Pani redaktor nie napisała (dodała, zauważyła, przyznała, czy jak tam redaktory piszą), że kobiety mają mniejsze pęcherze i podobno muszą częściej. Zamontować paniom pisuar i będzie po sprawiedliwości i bez kolejki.

~Jowidzioł (5.173. * .125) 18.05.2022 05:57

Bo one oprócz sikania się jeszcze tam malują,pudrują i inne takie

~nierobot (109.241. * .34) 17.05.2022 23:33

Nagroda Pulitzera jak nic!