Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Granie na pomaganie. Grupa zaNim pójdę wystąpiła w Rudach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dzisiaj, czyli 15 maja, o godzinie 17.00 w Bazylice Matki Bożej Pokornej w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska) rozpoczął się koncert charytatywny na rzecz funduszu stypendialnego uczniów miejscowej szkoły podstawowej.

Granie na pomaganie. Grupa zaNim pójdę wystąpiła w Rudach [ZDJĘCIA, WIDEO]
Grupa "zaNim pójdę" wykonuje muzykę chrześcijańską (fot. Roksana Paź)

Na początek wystąpiły dzieci z klas I - V, śpiewając kilka piosenek pod czujnym okiem Magdaleny Adamek, nauczycielki języka niemieckiego w rudzkiej szkole, a zarazem wokalistki zespołu "zaNim pójdę". Pani Magdalena jest także koordynatorem projektu stypendialnego.

Zobacz fragmenty z koncertowania:

Gwoździem programu był wcześniej wspomniany zespół "zaNim pójdę", który zachęcił wszystkich do wspólnej modlitwy poprzez śpiew. Na koncert przybyło wielu słuchaczy nawet z odległych miejscowości. Po koncercie chętne osoby mogły nabyć epki, czyli mini albumy z piosenkami w wykonaniu zespołu. Dodatkowo wolontariusze zbierali dobrowolne datki do puszek. Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na stypendia dla uczniów. Zespół oprócz piosenek religijnych bazował również na wierszach, muzycy zaprezentowali też piosenki własnego autorstwa.

Roksana Paź

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].