Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dni Wodzisławia 2022. Jak będzie wyglądać pierwszy dzień na rynku?

Już 10 czerwca startujemy z 51. Dniami Wodzisławia Śląskiego. Imprezę rozpoczniemy na rynku wielką rodzinną imprezą podczas, której nie zabraknie występów zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA z Wodzisławskiego Centrum Kultury, zespołu z OPP 1, koncertów muzycznych, animacji i konkursów dla dzieci.

Dni Wodzisławia 2022. Jak będzie wyglądać pierwszy dzień na rynku?
Podczas otwarcia wystąpi m.in. Teatr Tańca Memento. fot. arch. WCK

Dni Wodzisławia 2022. Jak będzie wyglądać pierwszy dzień na rynku?

Otwarcie dni miasta zaplanowane zostało na 15:30. Wszystko rozpocznie się kolorową paradą grup artystycznych z WCK prowadzona przez Wodzisławską Orkiestrę Rozrywkową oraz ceremonią otwarcia, podczas której o godz. 16:00 Prezydent Miasta Mieczysław Kieca w towarzystwie zaproszonych gości wraz dziećmi i młodzieżą otworzą bramy miasta w sposób, który pozostanie niespodzianką do samego końca. Będzie wesoło i kolorowo.

Podczas piątkowej imprezy na rynku wystąpią Chór Canticum Novum, Zespół Taneczny Miraż, Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, Teatr Tańca Memento, Akrobreak, Teatr Szydło i Teatr Szydełko, Artystyczna Rodzinka Seniorów Nie Dejmy Sie oraz Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Redlin. Dodatkowo organizatorzy zapraszają do udziału w animacjach pn. Dzieci Cioci Kloci oraz Muzyka dla Smyka. Nie zabraknie warsztatów tanecznych i bitew tanecznych prowadzonych przez tancerzy Memento oraz warsztatów plastycznych przy stanowisku koła plastyki i ceramiki z WCK. Dzieci i młodzież z teatrów Szydło i Szydełko bawić się będą z publicznością w gry podwórkowe a tancerze z Mirażu, Vladislavii i Spinu zaproszą do wspólnej choreografii, której nauczymy się podczas tanecznych animacji. Na rynku nie zabraknie stoisk gastronomicznych i innych.

Cieszę się, że tradycją stało się rozpoczynanie świętowanie Dni Miasta od pokazów naszych, wodzisławskich grup artystycznych. To one na co dzień tworzą życie kulturalne naszego miasta i to one powinny być gospodarzami kulturalnego święta miasta. Widząc wszystkie zespoły razem na rynku możemy się przekonać, jaka siła drzemie w Amatorskim Ruchu Artystycznym i jak wielu pasjonatów i twórców kultury mamy w naszym mieście. Tym bardziej cieszy mnie to, że to wielopokoleniowe grupy, do których uczęszczają maluchy od 2. roku życia, poprzez dzieci, młodzież, dorosłych, skończywszy na seniorach – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Wielkie otwarcie Dni Wodzisławia należeć będzie do dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy całe rodziny. 51. Dni Wodzisławia Śląskiego potrwają do 12 czerwca i odbywać się będą głównie na rynku oraz na stadionie miejskim. Szczegółowy program niebawem znajdzie się na stronie organizatorów: www.wck.wodzislaw-slaski.pl i www.wodzislaw-slaski.pl.

Oczywiście już w piątek 10 czerwca rozpoczną się także koncerty plenerowe gwiazd na wodzisławskim stadionie. Szczegóły już niebawem także w portalu Nowiny.pl!

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].