Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przyjdź na II Radliński Festiwal Operetkowy [ZAPOWIEDŹ]

Serdecznie zapraszamy na II Radliński Festiwal Operetkowy, który odbędzie się w dniach 27-28 maja 2022. W ramach wydarzenia odbędą się 3 koncerty związane z operetką węgierską oraz polską piosenką dwudziestolecia międzywojennego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na koncerty odbywające się w siedzibie MOK obowiązuje wcześniejsze pobranie wejściówki.

Przyjdź na II Radliński Festiwal Operetkowy [ZAPOWIEDŹ]
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

27 maja 2022 godz. 19:00 - Sala Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie WĘGIERSKIE CZARDASZE I TAŃCE

Wykonawcy:

 • Liza Wesołowska - sopran
 • Tomasz Maleszewski - tenor
 • Tancerze Teatru Scena Kamienica
 • Igor Solonenko - skrzypce
 • Witold Doroba - klarnet
 • Ivan Zhukov - fortepian
 • Maciej Michałkowski - prowadzenie

Program koncertu przepełniony będzie węgierskim folklorem, popisowym tańcem i śpiewem. Zaprezentowane zostaną dzieła zaliczane do tzw. "operetki węgierskiej". Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć i zobaczyć wszystkie czardasze, jakie zostały napisane w historii muzyki operetkowej i instrumentalnej. Nie zabraknie przesławnego utworu Vittoria Montiego, "Tańców Węgierskich" Johannesa Brahmsa, fragmentów z operetek: "Zemsta nietoperza", "Baron Cygański", "Księżniczka Czardasza", "Cygańska miłość", "Hrabina Marica" "Wieczna tęsknota", czy "Perła z Tokaju".

27 maja 2022 godz. 16:00 – Plac Radlińskich Olimpijczyków

LATA 20., LATA 30. NA WYNOS!

Wykonawcy:

 • Mariola Augustyn - wokal
 • Tomasz Maleszewski - wokal
 • Damian Domalewski - wokal
 • Tancerze Teatru Scena Kamienica
 • Maciej Michałkowski - prowadzenie

W programie "Lata 20., i 30. na WYNOS!" wokaliści przeniosą odbiorców w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga, S. Przybylskiej, J. Kiepury: "Powróćmy jak za dawnych lat...", "Jesienne róże", "Zimny drań", "Umówiłem się z nią na 9", "Brunetki, blondynki", "Ach, śpij kochanie", "Gramofonomanka", "Na pierwszy znak", „Ta mała" i wiele innych. Piosenka kabaretowa pochodząca z wodewili i często z pierwszych polskich przedwojennych filmów stanowi niezwykle ważny element kultury polskiej.

28 maja 2022 godz. 19:00 - Sala Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie KIEPURIADA

Wykonawcy:

 • Mariola Augustyn - sopran
 • Tomasz Maleszewski - tenor
 • Tancerze Teatru Scena Kamienica
 • Ivan Zhukov - fortepian
 • Maciej Michałkowski - prowadzenie

Jedno z najbardziej znanych małżeństw w historii Polski, pozostawiło po sobie prócz wielu miłych wspomnień i zasług dla kultury polskiej, także wiele już dziś zapomnianych i niezwykłych muzycznych przebojów.  Marta Egghert była wielką divą węgierskiej operetki, która w późniejszym etapie kariery sięgała wspólnie    z Janem Kiepurą po pieśni dwudziestolecia międzywojennego, nierzadko pisane specjalnie dla nich. Podczas Koncertu Kiepurowskiego, usłyszymy takie utwory, jak: "Brunetki, blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie" i wiele innych. Wieczór wypełniony będzie anegdotami i wspomnieniami z życia Eggerth    i Kiepury, a na wielkim ekranie wyświetlane będą archiwalne zdjęcia wybitnych śpiewaków. Zostanie także wprowadzone nowość, łącząca okres blisko 100 lat. Wspólnie ze słynnym małżeństwem i śpiewakami do wspólnego wykonania przeboju wszech  czasów "Usta  milczą,  dusza  śpiewa"  włączy  się  publiczność. A to za sprawą emisji zrekonstruowanego cyfrowo nagrania video.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Radlin. Sponsor: GOŚCINIEC WODZISŁAWSKI

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].