Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jesteśmy piękni twoim pięknem PANIE. Cała Polska ogląda nowe banery fundacji związanej z Eko-Oknami

- Billboardy, kaplice wieczystej adoracji, klasztor - to są jedynie propozycje, z których ktoś może coś wziąć dla siebie lub nie - powiedział Mateusz Kłosek w wywiadzie dla Nowin. Przeprowadziliśmy go po tym, jak razem z żoną Małgorzatą otrzymał nagrodę "Przyjaciel Życia".

Jesteśmy piękni twoim pięknem PANIE. Cała Polska ogląda nowe banery fundacji związanej z Eko-Oknami
Billboard przy ul. Opawskiej w Raciborzu. Jeden z wielu, które można zobaczyć w całej Polsce.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Ankieta

Jaki jest twój stosunek do billboardów o religijnym przesłaniu?
Zobacz więcej

To są jedynie propozycje

Fundacja Nasze Dzieci z Kornic finansuje kolejną ogólnopolską kampanię. Tym razem hasło "Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie" wraz z monstrancją nawiązuje do Sakramentu Eucharystii, którego pierwsze przyjęcie przez dzieci zwyczajowo odbywa się w maju.

Przedsięwzięcie ma związek z naszym regionem, a dokładnie z właścicielem firmy Eko-Okna Mateuszem Kłoskiem, który finansuje działalność fundacji. To dzięki niemu powstał również klasztor sióstr Zawierzanek w Gródczankach oraz Kaplic Wieczystej Adoracji w Żerdzinach. M. Kłosek i Eko-Okna sfinansowały również remont pomieszczeń, w których urządzono Kaplicę Wieczystej Adoracji przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

Billboardy antyaborcyjne i hospicja perinatalne

Przypomnijmy, w przeszłości Fundacja Nasze Dzieci finansowała również kampanie billboardowe o przesłaniu antyaborcyjnym (słynne zdjęcie dziecka w fazie prenatalnej wpisane w łono/serce) i prorodzinnym (napisy "Kochajcie się Mamo i Tato"). Fundacja jest również zaangażowana w działalność hospicjów perinatalnych. To specjalny system opieki i wsparcia skierowany do rodziców, u których dzieci zdiagnozowano prenatalnie wady wrodzone prowadzące do śmierci podczas porodu lub w niedługim czasie po nim.

- Nie wyobrażam sobie, co musi czuć taka osoba. Matka nie ma wpływu na to, że została w takiej sytuacji postawiona. Ale czy musi być decydentem i sędzią, który decyduje, aby to dziecko dobić? Bo tak naprawdę są dwie możliwości: pozwolić temu dziecku przyjść na świat - choćby miało przeżyć kilka godzin - lub zabić to dziecko wcześniej. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale te osoby nie są pozostawione z tym problemem same sobie. Mogą otrzymać pomoc w hospicjach perinatalnych - mówił M. Kłosek na łamach Nowin.

Czy nie lepiej byłoby wydać pieniądze na coś innego?

W internecie wiele jest komentarzy, których autorzy uważają, że pieniądze na kampanie billboardowe mogłyby zostać wydane w lepszy sposób. Co sądzi na ten temat Mateusz Kłosek?

- Staramy się każdą inicjatywę rozpatrywać - zastanawiamy się, czy w tym konkretnym przypadku będzie to rodziło dobro. Zauważyliśmy, że pieniądze niekoniecznie rozwiązują problem. Zdarza się, że ktoś zwraca się do nas z prośbą o pieniądze na operację dziecka. Pada konkretna kwota. Zbiórka prowadzona jest również w portalu pomocowym. Tymczasem my, rozpatrując tę sytuację, dowiadujemy się, że taka operacja może być wykonana w Polsce i jest refundowana przez NFZ. Choć zdarza się też, że zgłaszają się do nas osoby np. z ubytkiem części twarzy po leczeniu onkologicznym. Odtworzenie tego ubytku to spory koszt. Z NFZ dostają tylko niewielką kwotę i proszą o wsparcie. Staramy się na takie prośby reagować - powiedział Nowinom M. Kłosek.

Całość wywiad przeczytasz tutaj:

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Bonifacy (93.179. * .78) 15.05.2022 06:58
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Kościół powinien zajmować się wiarą a nie polityką z pis czy biznesem z ekooknami.

Don_C 14.05.2022 22:38
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Boli to zapewne szatanistow i zboczeńców których przybywa.

~Kornelin (46.134. * .172) 14.05.2022 19:18
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@tixx deklaracje o niczym nie świadczą... Prawdziwe chrześcijaństwo to szacunek dla innych, unikanie przekleństw, brak zawiści, nie upijanie się itd W Polsce najczęściej do bycia dobrym katolikiem wystarczy udać się w niedzielę do kościoła i być przeciwnikiem aborcji... Wszystko inne dozwolone.

~Szczerosc (89.78. * .161) 14.05.2022 09:59
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

A to w ogóle przecież nie ma nic wspólnego z podlizywaniem się Kościołowi i obecnej władzy (prawie to samo) w celu uzyskania korzyści polityczno-majątkowych.....ehhhh

mhl999 14.05.2022 05:07
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

wymowna ta fota, gość z browarem na tle katobilbordu

~rzezniksrcmwg (89.151. * .195) 14.05.2022 01:59
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Zasada jest prosta Tyle ile dajesz Tyle dostajesz! a jezeli jest to szczere głeboko z serca to na efekty nie trzeba bedzie długo czekac. Prawda jest taka ,że BOGA NIE DA SIĘ OSZUKAĆ !! Amen

tixx 13.05.2022 22:32
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Jeżeli ktoś publicznie powie, że jest "tęczowy", to spotka się z powszechnym uznaniem. Jeżeli ktoś powie, że jest praktykującym katolikiem, to spotka się z publicznym wyśmianiem.
Wot, lewacka tolerancja.....
Kto nie wierzy, niech sprawdzi sam, np. w pracy.

~okna (89.200. * .30) 13.05.2022 22:18
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Najwyższy czas aby takie bilbordy powstały w każdej dzielnicy Wodzisławia

~Kornelin (46.134. * .11) 13.05.2022 22:08
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Brzydkie i niezrozumiałe. O co ma w tym chodzić?

~Masakra (5.173. * .143) 13.05.2022 22:01
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

Te ekookna to jakieś sekciarstwo !!!