Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pawłowice zamienią się w taneczną stolicę Polski [ZAPOWIEDŹ]

W dniach 17-18 czerwca Pawłowice zostaną opanowane przez najlepszych tancerzy z całej Polski, a wszystko za sprawą V Ogólnopolskiego Konkursu Tańca School Dance 2022.

Pawłowice zamienią się w taneczną stolicę Polski [ZAPOWIEDŹ]
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Wielkie organizacyjne przedsięwzięcie

W tym roku po raz pierwszy poszerzona została gama konkurencyjna. – Będą solówki, duety, mini formacje i formacje. Będą podziały na debiuty (do 2 lat tańczenia) i osoby zaawansowane (taniec powyżej 2 lat) - mówi Paweł Jagodziński z Fundacji Impuls Fabryka Kreatywności. – W poszczególnych kategoriach będą wybierane także taneczne osobowości, czyli najbardziej rzucające się w oczy osoby, które tańczą. Do każdej kategorii przypisane będzie jury. W tym roku będzie to około 14 osób, które będzie się zmieniać w zależności od kategorii tanecznej – dodaje.

Dla organizatorów ważne są kwestie wizualne i multimedialne. Zadbają, aby w tym roku show było jeszcze lepsze, bardziej efektowne. – Są pewne przemyślenia. Osobiście jeżdżę też po różnych konkursach, przyglądam się temu jak są zorganizowane, wyciągam z nich pewne smaczki, które moglibyśmy wykorzystać także u nas – mówi pan Paweł.

Konkurs School Dance będzie jednym z ostatnich konkursów tanecznych w Polsce organizowanych przed wakacyjną przerwą. – Chcemy by atmosfera była przyjazna, dobra, żeby dzieci poczuły, że warto tu przyjechać, a jednocześnie chcemy zachęcić te dzieci, by po wakacyjnej przerwie wróciły do szkół tańca – mówi mój rozmówca dodając, że w poprzedniej edycji, w roku 2021 która trwała jeden dzień udział brało ponad 1800 uczestników, a w 2019 roku uczestników było 2200. – W tym roku mamy dwa dni i liczymy, że będzie 4-5 tysięcy. To jednak jest wymienne. Nigdy nie będzie tak, że ten konkurs, impreza dedykowana dla dzieci, będzie imprezą masową. Nie, to się nigdy nie stanie – mówi Jagodziński.

Impreza opanuje Pawłowice

A konkretnie Gminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach. – Uczestnicy, którzy przyjadą na nasz konkurs będą mieli wyznaczone miejsca parkingowe: gdzie parkują autobusy, a gdzie osobówki. Wszystko będzie koordynowane z policją, strażą pożarną i Szkołą Podstawową. Bolączką dla mnie od zawsze są szatnie dla uczestników. W tym roku, przy współpracy ze Szkołą Podstawową udało nam się wynegocjować jeszcze jedno piętro na szatnie, więc mamy przeszło 50 szatni dla uczestników – mówi mój rozmówca. Jedną z organizacyjnych nowinek ma być wysyłanie grupom tanecznym SMSa o treści, że zbliża się ich występ.

Niespodzianka dla uczestników

W tym roku przewidziany jest gość, a raczej goście – niespodzianka. – Mamy nadzieję, że odwiedzą nas osobiście, a jeśli to nie będzie możliwe, to chociaż w formie on-line. Będzie się działo – mówi mój rozmówca. Z kim rozmawiają organizatorzy? Pozostawmy to tajemnicą.

Kategorie:

  • HIP-HOP
  • DISCO-DANCE
  • MODERN JAZZ
  • SHOW DANCE
  • Inne formy tańca
  • NOWOŚĆ! Solówki i duety

W każdej z kategorii będzie podział wiekowy oraz na formacje i mini formacje.

Nagrody:

  • W każdej kategorii tanecznej GRAND PRIX
  • Każdy uczestnik otrzymuje medal
  • Upominki dla instruktorów
  • Dla zwycięzców 1-3 miejsca puchary

Zapisy do konkurs School Dance trwają do 6.06.2022. Można się zapisywać on-line na adres e-mail SCHOOLDANCE-IMPULS@WP.PL lub pisząc wiadomość prywatną na Facebooku Konkurs Tańca SCHOOL DANCE.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].