Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 5 maja - 11 maja

"Majówka z Kuźnią Kultury", rajd rowerowy w Raciborzu, kabaret SMILE w Raciborskim Centrum Kultury. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 5 maja - 11 maja
Zdjęcie ilustracyjne z rowerowej masy krytycznej w 2015 roku. Jednym z postulatów organizatorów akcji była m.in. ścieżka rowerowa do Łężczoka. (fot. archiwum)
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

CZWARTEK - 5 maja

19.00 Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w Raciborskim Centrum Kultury. Podczas koncertów będzie można usłyszeć największe przeboje Artystki „Żagiel”, „Być kobietą”, „Żyć się chce” czy „07 zgłoś się”. Koncertom akompaniować będzie kwartet smyczkowy Warsaw String Quartet. Bilety w cenie: 129 zł, 109 zł, 99 zł do nabycia w kasach RCK.


PIĄTEK - 6 maja

18.00 Otwarcie wystawy pt. "Zwykłe i niezwykłe widoki Śląska. Grafiki ze zbiorów Muzeum w Raciborzu" w Muzeum, ul. Gimnazjalna 1. Wstęp wolny.


SOBOTA - 7 maja

Mistrzostwa Mażoretek Okręgu Południowo-Zachodniego w Kuźni Raciborskiej. Zawody okręgowe są dla wszystkich grup wiekowych w tym Mini Kadetek, Kadetek, Juniorek, Seniorek, Grand Senior.

10.00 BIO BAZAR na Końcu Świata - Przystanek Kulturalny Koniec Świata. Wstęp wolny.

10.00 Wójt Gminy Kornowac serdecznie zaprasza do udziału w Rajdzie rowerowym dookoła Gminy Kornowac. Start i meta przy Szkole Podstawowej w Kornowacu. Zgłoszenia uczestnictwa w rajdzie będą przyjmowane w Urzędzie Gminy Kornowac (w godzinach pracy) do dnia 6 maja 2022 r. W dniu rajdu zapisy uczestników będą prowadzone od godz. 9:00.

16.00 W Krowiarkach na tzw. zielonym centrum odbędzie się piknik strażacki dla dzieci. W programie m.in. pokazy strażackie, pokaz pierwszej pomocy, konkursy, dmuchańce.

16.00 Kabaret SMILE w Raciborskim Centrum Kultury. Bilety w cenie 70 zł, 80 zł, 90 zł do nabycia w kasach RCK.

17.00 Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej zaprasza na "Majówka z Kuźnią Kultury". Integracyjna impreza, zrzeszająca stowarzyszenia oraz grupy nieformalne z terenu Kuźni Raciborskiej. W programie: biesiada regionalna, przejażdżki konne, gry i zabawy, zabawa taneczna, drobny poczęstunek i wiele innych atrakcji.


NIEDZIELA - 8 maja

Mistrzostwa Mażoretek Okręgu Południowo-Zachodniego w Kuźni Raciborskiej. Zawody okręgowe są dla wszystkich grup wiekowych w tym Mini Kadetek, Kadetek, Juniorek, Seniorek, Grand Senior.

11.00 Rajd rowerowy z centrum Raciborza do rezerwatu Łężczok. Start - rynek w Raciborzu.

17.00 Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu chóru im. Juliusza Rogera, odbędzie się w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudach.


PONIEDZIAŁEK - 9 maja

10.00 - 18.00 Tydzień Bibliotek – Maraton czytelniczy w Fili Publiczno-Szkolna nr 8. Filia nr 8 zaprasza swoich czytelników do udziału w próbie ustanowienia rekordu czytania w bibliotece bez przerwy.

10.00 - 18.00 Tydzień Bibliotek - „Dzień Książkowego Przebierańca” w Fili Publiczno-Szkolna nr 8. Każdy czytelnik, który odwiedzi Filię nr 8 w przebraniu inspirowanym ulubionym bohaterem książkowym, otrzyma od nas w nagrodę małą niespodziankę.

17.00 Wernisaż wystawy GĘBY I GĘBORY Bernadeta Długosz-Włodarczyk, TECHNIKI RYSUNKOWE MIESZANE w Galeri Gawra ul. Kasprowicza 12. Bernadeta Długosz-Włodarczyk urodzona (1956) i zamieszkała w Raciborzu. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu, Wydziału Plastyki Studium Nauczycielskiego w Raciborzu oraz Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim. Wieloletni nauczyciel plastyki. Wstęp wolny.


WTOREK - 10 maja

18.00 Tydzień Bibliotek „Dwa szlaki, dwa światy” – spotkanie z Krzysztofem Story w Bibliotece w Raciborzu. Wstęp wolny.


ŚRODA - 11 maja

16.00 Warsztaty wokalne w Filii Publiczno-Szkolnej nr 3 w Ocicach. Warsztaty śpiewu dla młodzieży w wieku 10-15 lat. Prowadzone przez profesjonalną wokalistkę, która ukończyła wydział jazzowy i  dyrygentkę chóru Annę Humeniuk. Młodzież będzie mogła poznać dobra technikę śpiewu i oczywiście popracować nad swoim warsztatem wokalnym. Zajęcia będą odbywały się w 2 dni. Zapisy pod numerem tel. 32 415 76 39.

17.00 Konkurs Pięknego Pisania dla Dorosłych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu. Raciborska biblioteka zaprasza wszystkich dorosłych mieszkańców Raciborza oraz powiatu raciborskiego (i nie tylko), którzy chcą podjąć wyzwanie i zawalczyć o tytuł Mistrza Kaligrafii w Konkursie Pięknego Pisania dla Dorosłych. Aby wziąć udział w konkursie, w terminie do 6 maja należy dostarczyć zgłoszenie osobiście do EUREKI – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12 lub przesłać mailowo na adres: m.mroz@biblrac.pl. Konkurs odbędzie się 11 maja 2022 roku o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki na ul. Kasprowicza 12 i polegać będzie na przepisaniu tekstu za pomocą przyniesionego ze sobą pióra na atrament.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 5 maja - 11 maja

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 5 maja - 11 maja

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 5 maja - 11 maja

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 5 maja - 11 maja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].