Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Drengowie zapraszają na spotkanie w grodzie. W tle pomoc Ukrainie

Kto nie pracuje 2 maja, ten może wybrać się na spacer do Obory. Spacer po lesie warto połączyć z wizytą w średniowiecznym grodzie.

Drengowie zapraszają na spotkanie w grodzie. W tle pomoc Ukrainie
W trakcie spotkania będzie można spróbować średniowiecznych smaków.

Spotkanie odbędzie się 2 maja w godzinach 11.00 - 17.00. - Będzie można posłuchać opowieści o tym, jak ludzie żyli we wczesnym średniowieczu, spróbować swoich sił w łucznictwie, a może nawet zmierzyć się w walce z prawdziwym wojem! - zachęcają członkowie raciborskiego stowarzyszenia.

Akcja zostanie połączona ze zbiórką najpotrzebniejszych produktów dla gości z Ukrainy, którzy przebywają w Raciborzu. Obecnie najbardziej potrzeba:

 • warzyw i owoców,
 • makaronu, kaszy, mąki,
 • gotowych dań w słoikach,
 • nabiału (jajka, sery, mleko, przetwory mleczne),
 • płatków do mleka,
 • musów dla dzieci, słodyczy, soczków,
 • wędlin, konserw mięsnych i rybnych,
 • dżemów,
 • oleju,
 • keczupu, musztardy, koncentratu pomidorowego,
 • kawy i herbaty,
 • środków higienicznych (papier toaletowy, podpaski, tampony i wkładki higieniczne, mydła i żele do kąpieli, szampony, płyny do mycia naczyń).

Gród Drengów znajduje się przy Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu (ulica Markowicka).

Więcej informacji TUTAJ.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].