Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Największa dożynkowa impreza w powiecie raciborskim odbędzie się na 99 procent

- Liczę, że dożynki się odbędą. W jakiej formie? To się jeszcze okaże - mówi Nowinom Piotr Rybka, wójt Rudnika. To trzecie podejście tej gminy do organizacji święta powiatowo-gminnego.

Największa dożynkowa impreza w powiecie raciborskim odbędzie się na 99 procent
Choć z powodu pandemicznych obostrzeń nie organizowano hucznych imprez, to mniejsze, sołeckie dożynki odbywały się. Na zdjęciu święto plonów w Łubowicach w 2021 roku – wiosce, gdzie w tym roku mają odbyć się dożynki powiatowo-gminne (fot. Paweł Okulowski)

Od 2020 roku mówi się, że w Łubowicach odbędą się dożynki powiatowo-gminne. To największa tego typu impreza w powiecie raciborskim, która jednak nie może dojść do skutku. Poprzednie odwoływano z powodu koronawirusa. Spotkania rokrocznie (z pominięciem okresu zaostrzonych restrykcji sanitarnych) organizowane są przez inną gminę Raciborszczyzny.

Wydaje się, że wraz z luzowaniem obostrzeń pojawiają się możliwości zorganizowania tego wydarzenia.

- Przed nami decyzja, czy będziemy robić huczną, czy nieco mniejszą imprezę - tłumaczy Piotr Rybka.

Dodaje, że do organizacji tego spotkania należy podejść ze „zdrowym rozsądkiem”. W rozmowie z Nowinami zapowiada, że impreza na 99 procent w formie mszy świętej oraz towarzyszącej uroczystości zostanie zorganizowana. Niezmiennie wydarzenie ma odbyć się w Łubowicach, gospodarzem spotkania ma być sołectwo Grzegorzowice, które należy do tamtejszej parafii. - Jeśli chodzi o termin, to wyznaczona jest ostatnia niedziela sierpnia - dodaje wójt Rybka.

Ludzie

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].