Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 24 - 30 marca

Koncert Nocny Kochanek w Raciborskim Centrum Kultury, spektakl w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy, Koncert Wiosenny na Zamku Piastowskim. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 24 - 30 marca
W Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert zespołu Nocny Kochanek. (fot. OQL)

CZWARTEK - 24 marca

17.00 Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na wydarzenie „Od Mozarta do Beatlesów”- koncert Smyczkowej Orkiestry Kameralnej RCK i Młodzieżowej Orkiestry RCK pod batutą Henryka Krótkiego, który odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. S. Moniuszki w Raciborzu.  Wstęp wolny: wejściówki do odbioru w sekretariacie szkoły.


PIĄTEK - 25 marca

17.00 Domu Kultury w Pogrzebieniu zaprasza na kolejną podróż w czasie zatytułowaną „Powstańcy Śląscy - śladami Powstańców z Pogrzebienia i okolic”. Tym razem spotkamy się z Adamem Mierą.

18.00 "Źródło" zatańczy dla chorego Kamila. Na scenie Raciborskiego Centrum Kultury wystąpią dziecięce i młodzieżowe zespoły folklorystyczne Raciborzanie II, Raciborzanie III i Raciborzanie IV z towarzyszeniem kapeli Raciborzanka.  Tancerze i muzycy są członkami "Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło". Wstęp wolny.


SOBOTA - 26 marca

8.00 MOKSiR w Kuźni Raciborskiej zaprasza na V Ogólnopolski Turniej Sportu Mażoretkowego „Małej Sceny”. 

10.00 Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza na warsztaty "Aromatyczny lifting twarzy z elementami masażu Kobido". Celem masażu jest usunięcie wszelkich napięć, uaktywnienie nerwów, zwiększenie przepływu energii na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu. Masaż ten pomaga wygładzić drobne zmarszczki mimiczne, pobudza także krążenie, co poprawia koloryt skóry twarzy. Koszt warsztatu: 50 zł. Zapisy pod nr 506 141 501.


NIEDZIELA - 27 marca

18.00 Gminne Centrum Kultury w Nędzy odbędzie się spektakl w wykonaniu Teatru ubogi z Nędzy "Serenadę" Sławomira Mrożka. W spektaklu wystąpią: Anna Jegerska-Michalska, Anna Jezierska, Ewa Milewska, Grażyna Stępniak, Jerzy Steinhof i Łukasz Kałuża. Wstęp wolny. Liczba wejściówek ograniczona. Prosimy o rezerwację telefoniczną pod nr: 506 141 501.

19.00 W Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Nocny Kochanek. Nocny Kochanek to pod względem muzycznym klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut... ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych. Bilety w cenie 69 zł.


PONIEDZIAŁEK - 28 marca

16.00 "Rusz głową nad logiczną grą planszową" w Filii nr 9 w Brzeziu. Rodzinne spotkanie z planszówkami. To nie tylko okazja do spędzenia czasu w ciekawy sposób z poznawaniem nowych gier planszowych, ale przede wszystkim okazja do aktywizowania rodziców do wspólnego przebywania z dziećmi. Wstęp wolny.

16.00 Fantastyczny Klub Książki w Bibliotece w Raciborzu. Fantastyczna dyskusja w fantastycznym gronie miłośników książek. Lektura na marzec: Cud, miód i malina. Aneta Jadowska. Wstęp wolny.


WTOREK - 29 marca

18.00 Przystanek Kulturalny Koniec Świata organizuje Turniej Szachowy. Zgłoszenia przyjmowane są do 28.03 na miejscu i online. Obowiązuje wpisowe 15 zł.


ŚRODA - 30 marca

17.30 Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza na „Koncert Wiosenny”. W dawnej piastowskiej siedzibie, w sali konferencyjnej wystąpią uczniowie Raciborskiego Ogniska Muzycznego. Wstęp wolny.

18.00 Biblioteczny Klub Filmowy w Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, MiPBP w Raciborzu. Amerykańska tragikomedia w reżyserii genialnego Wesa Andersona. Film zabierze widzów w podróż przez malowniczą Azję aż pod koronę świata. Wydarzenie przeznaczone dla osób powyżej 16 roku życia. Wstęp wolny.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 24 - 30 marca

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 24 - 30 marca

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 24 - 30 marca

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 24 - 30 marca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].