Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 17 - 23 marca

Darmowa wymiana ubrań w Filii nr 2 w Ostrogu, spektakl muzyczny dla dzieci "Strażak sam" w Raciborskim Centrum Kultury, warsztaty dla kobiet w MOKSiR w Kuźni. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 17 - 23 marca
W Ogródku Jordanowskim odbędzie się Piknik "Powitanie Wiosny". Wiele atrakcji dla każdego! (fot. archiwum)

CZWARTEK - 17 marca

16.30 Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy zaprasza na spotkanie z autorką książek: „Kobiety ze Śląska”, „Żeby zrozumieć Śląsk” Katarzyną Siwczyk. Wstęp wolny.

17.00 Bohaterem kolejnego spotkania „W punkt” w DK Strzecha będzie Hubert Kostka, jeden z najwybitniejszych bramkarzy w historii polskiego futbolu. Wstęp bezpłatny.


PIĄTEK - 18 marca

17.00 koncert podopiecznych Kuźni Kultury oraz uczniów SP. Budziska w sali widowiskowej w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. Wstęp wolny.


SOBOTA - 19 marca

10.00 Ciuchowisko: darmowa wymiana ubrań w Filii nr 2 w Ostrogu. Inicjatywa, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, jest darmowa wymiana odzieży. Zasada jest prosta: każdy uczestnik wydarzenia przynosi ubrania, którymi chciałaby się wymienić – te muszą być w dobrym stanie, czyste, wyprasowane.

15.30 Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa zaprasza na uroczystość z okazji 234 rocznicy urodzin Josepha von Eichendorffa opatrzoną mottem "Zaczarowana poezja Josepha von Eichendorffa".

16.00 w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej odbędą się warsztaty dla kobiet "Zrób to sama".  Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy, tel. 693 854 254.

16.00 i 18.30 Kinowy hit na deskach teatru w Raciborskim Centrum Kultury. „Dobrze się kłamie” to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Bilety w cenie 130 zł, 100 zł, 80 zł.


NIEDZIELA - 20 marca

10.00 i 12.30 Strażak Sam Na Żywo - Cyrkowa Przygoda w Raciborskim Centrum Kultury. Muzyczny spektakl z udziałem bohaterów kultowej bajki, która bawi i cieszy dzieci od ponad 30 lat! Bilety w cenie 85 zł, 70 zł, 55 zł, 45 zł.


PONIEDZIAŁEK - 21 marca

Kieszonkowa Poezja. Z okazji Światowego Dnia Poezji w bibliotece w Raciborzu będą rozdawane wiersze-niespodzianki wybrane przez bibliotekarki.

9.00 - 18.00 w Ogródku Jordanowskim odbędzie się Piknik "Powitanie Wiosny". Wiele atrakcji dla każdego!


ŚRODA - 23 marca

9.00 Klub Malucha w Filii nr 2 w Ostrogu. Spotkanie otwarte dla opiekunów wraz z dziećmi. Temat w marcu: Wiosna, ach to ty! W programie: wesołe wierszyki, proste prace plastyczne, puzzle. Wspólne sadzenie i sianie kwiatów.

16.00 Warsztaty rodzinne „Las w słoiku” w Filii Publiczno-Szkolna nr 3 Ocice. Każdy kto przyjdzie z własnym naczyniem szklanym będzie mógł wyjść z pięknym lasem w słoiku. Do zabawy i tworzenia zielonych zakątków zapraszamy całe rodziny. Ilość miejsc ograniczona. Wymagane wcześniejsze zapisy, tel. 324157639.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 17 - 23 marca

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 17 - 23 marca

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 17 - 23 marca

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 17 - 23 marca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].