Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pora iść na spacer. W Rybniku mamy zadziwiająco dobrą jakość powietrza

Sezon grzewczy w Rybniku i dobra jakość powietrza? Brzmi jak coś nieprawdopodobnego, a jednak. 

Pora iść na spacer. W Rybniku mamy zadziwiająco dobrą jakość powietrza
Macie zamiar skorzystać z tego, że jakość powietrza jest dobra?

Pora iść na spacer. W Rybniku mamy zadziwiająco dobrą jakość powietrza

Co prawda na dworze jest dosyć zimno, ale jeżli ktoś uwielbia orzeźwiające, chłodne spacery, to teraz jest na to idealna pora. 

Sezon grzewczy to trudny czas i ciężko o dobrą jakość powietrza. Dlatego informacja o tym, że dziś, czyli 26 stycznia, jakość powietrza jest w normie, jest dosyć zaskakująca. 

Na dworze mamy około 3 stopni i lekki wiaterek. Nie jest to idealna pogoda na spacer, ale wiadomość o tym, że możemy swobodnie oddychać jest dosyć kusząca. Być może nie są to świetne warunki na długi spacer, ale ta informacja z pewnością sprawi ulgę właścicielom czworonogów, którzy, chcąc nie chcąc, muszą się wybrać z nimi na krótką przechadzkę. 

Jeżeli chodzi o smog, to sytuacja ma się następujo:

PM10 (zanieczyszczenia powietrza o średnicy 10 mikrometrów): 28.78 ug/m3

PM2.5 (zanieczyszczenia powietrza o średnicy 2,5 mikrometra): 36.34 ug/m3

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dzesika31 (91.146. * .208) 26.01.2022 22:07
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Arteks 26.01.2022 21:22
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@Holek - tak było przez dziesięciolecia na całym Śląsku nie tylko w mieście z ikrą. Naprawdę jest się z czego cieszyć, że wraca normalność.

~Holek (46.134. * .204) 26.01.2022 21:16

Miasto z ikrą, a powietrza do życia brak przez 5 miesięcy w roku.

~Nareszcie (93.179. * .78) 26.01.2022 20:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Brawo,wreszcie zaczynamy żyć w cywilizowanym świecie a nie w smrodzie i syfie z januszowych węglowych kominów
Pewnie dziwią się teraz ci obrońcy mułu i flotu,że nagle mamy czyste powietrze,cuda jakieś czy co?

Arteks 26.01.2022 18:34
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Oczywiście, że jest o niebo lepiej. To zasługa uchwały antysmogowej, co raz większej świadomości mieszkańców, masowej likwidacji pieców, a nie jak wcześniej było wymiany jednego kopciucha na innego kopciucha. Dużo dobrego zrobiła też edukacja rybnickiego urzędu i media - piętnujące dymiących.