Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

30. finał WOŚP. Licytują miniaturkę Owsiaka, którą zrobiła babcia Bożena z Raciborza [WYWIAD LIVE]

Hybrydowa licytacja na raciborskim rynku będzie prowadzona w niedzielę 30 stycznia przez wiceprezydenta Dawida Wacławczyka. O niej, o koszulce Roberta Lewandowskiego, pekińskiej maskotce Justyny Święty-Ersetic i butelce wina ze zbiorów słynnego Stinga rozmawialiśmy z Anną Kokolus w łączeniu na żywo ze sztabem WOŚP w RCK Racibórz.

 30. finał WOŚP. Licytują miniaturkę Owsiaka, którą zrobiła babcia Bożena z Raciborza [WYWIAD LIVE]
Działają na rzecz WOŚP w RCK Racibórz: Anna Kokolus, Alicja Ploch-Burda, Katarzyna Baron-Rogula i Magdalena Sommer.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Materiał wideo:

- W rozmowach ze znajomymi z zagranicy, którzy nie wiedzą, czym jest to przedsięwzięcie, że to jest wspaniałe święto, nas wszystkich - Polaków. Że tego dnia jednoczymy się, aby pokazać, że mamy otwarte serca i chcemy pomagać. Nie ma znaczenia, ile kto wrzuci do puszki, duże kwoty czy symboliczne. Liczy się ten gest, liczą się dobre chęci - mówiła wicedyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Anna Kokolus.

Anna Kokolus Message in the Bottle.mp3

- Zawsze marzyłam, żeby zostać wolontariuszem. Od kilku lat angażuję się w organizację raciborskich finałów. WOŚP odkąd powstał, bo pamiętam te pierwsze finały, jest mi bliska. Na niektórych relacjach potrafiłam się wzruszyć. Teraz w roli szefa sztabu debiutuję - poinformowała A. Kokolus.

Tego Jurka Owsiaka zrobiła raciborzanka Bożena Berezowska
Co na rynku w niedzielę?.mp3

- Jeśli trafimy do szpitala, czy ktoś z naszych bliskich tam się znajdzie, to będziemy leczeni za pomocą sprzętu, który dostarczyła tam WOŚP - zauważyła pani Anna.

Szefowa sztabu wraz z Alicją Ploch-Burdą prezentowały i omawiały, co jest do wylicytowania w trakcie 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu.

W materiale wideo na YouTube lub Facebook można zobaczyć niektóre spośród ponad 100 przedmiotów (10 minuta nagrania)

Licytacje trwają na allegro.pl, ale kluczowy moment licytowania wypadnie w niedzielę 30 stycznia. Ze sceny ustawionej na rynku poprowadzi je duet Anna Kokolus i Dawid Wacławczyk. Dla wiceprezydenta będzie to powrót do WOŚP, w której aktywnie działał przed laty, kiedy finały odbywały się w domu kultury Strzecha. - Pan Dawid powiedział, że będzie to jego wielki powrót i cieszy się na ten moment - uśmiechała się zastępczyni dyrektora RCK.

Już wiadomo, że raciborski sztab będzie się łączył z telewizją TVN prowadzącą całodniową transmisję z 30. finału. Wejścia z Raciborza na ogólnopolską antenę TVN należy się spodziewać ok. godz. 14.00 w niedzielę.

Program sceniczny 30. finału WOŚP.mp3

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
MichalGR 27.01.2022 13:22

I tak wstyd, że wośp racibórz tak mało rzeczy wystawia na licytację. Żaden samorządowiec się nie zaangażował. WSTYD!

~RóptaCoHceta (188.147. * .24) 27.01.2022 11:38
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Dzesika31 (91.146. * .208) 26.01.2022 21:52
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~RuptaCoHceta (188.147. * .108) 26.01.2022 14:25
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu