Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Zegarki Vostok Europe - innowacyjne rozwiązanie dla sportowców i nie tylko

12.10.2021 10:55 | 0 komentarzy | EK

Zapewne każdy zgodzi się z faktem, że zegarek jest praktycznym i stylowym elementem garderoby. Pierwotnie służył jedynie do wskazywanie godziny, jednak wraz z postępem technologii, możliwości te stały się nieco szersze. Firma Vostok Europe przedstawia gustowne rozwiązania dla osób, które wymagają od zegarka czegoś więcej niż odliczania czasu.

Zegarki Vostok Europe - innowacyjne rozwiązanie dla sportowców i nie tylko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Vostok Europe, czyli ceniona firma z piękną historią

Pewnego słonecznego lata, dwie oddzielne firmy podpisały kontrakt i tak zrodziła się jedna z największych marek produkujących czasomierze - Vostok Europe. Jest to litewska firma, której początki przypadają na rok 2003. Efektem wspólnego nakładu pracy była pierwsza seria zegarków K3 - Submarine, ciesząca się sporą jak na tamte lata popularnością. Firma Vostok jednak nie poprzestawała na laurach - już rok później zaprezentowała swoją serię podczas targów Baselworld, po czym zaczęła tworzyć coraz lepsze i wydajniejsze czasomierze. W 2005 roku, czyli jedynie po 2 latach od powstania marki,  limitowany model zegarka został oficjalnym symbolem wyścigu od Murmańska do Władywostoku. Po otrzymaniu tytułu najbardziej wytrzymałych zegarków świata towarzyszyły sportowcom podczas rajdu Dakar czy mistrzostwach świata w nurkowaniu w Grecji. Blisko 20-letnie doświadczenie w branży, wysoka jakość materiałów, innowacyjne technologie, a w końcu nowoczesny design sprawiły, że producenci szybko zyskali na popularności. 

Elitarne grono ambasadorów Vostok Europe

Na samym początku warto podkreślić, że marka Vostok Europe nie byłaby tym samym producentem, gdyby nie takie osoby jak Benediktas Vanagas, Žydrūnas Savickas czy Marcin Tybura. Podejmowała z nimi współpracę, czerpała inspiracje oraz wysłuchiwała rozwiązań, a także wypuszczała nowe kolekcje współtworzone razem z partnerami. Dlaczego to właśnie Ci ludzie pomogli marce rozwinąć skrzydła? W tym elitarnym gronie znalazł się również polski zawodnik MMA - Marcin Tybura, który stał się ambasadorem oraz twarzą firmy. Zegarki Vostok z dumą prezentuje również okrzyknięty tytułem najsilniejszego człowieka świata Žydrūnas Savickas. Zyskał nawet specjalnie dedykowany mu model BIG Z, mający kojarzyć się przede wszystkim z siłą i wytrzymałością. Wymieniając najważniejsze osoby powiązane z marką Vostok Europe, nie należy zapomnieć również o Benediktasie Vanagasie. Ten znany i ceniony kierowca rajdowy, będąc kolejną twarzą firmy, udowodnił jednocześnie, że produkty spełniają najwyższe wymagania dla zegarków uczestniczących w wymagających, a nawet niebezpiecznych wyścigach. 

Najważniejsze serie Vostok Europe - poznaj zegarki, które pokochały miliony

Mówiąc o zegarkach marki Vostok Europe, na myśl od razu nasuwa się słynna kolekcja Gaz-14 Limousine. Wyróżniają się przede wszystkim swoim uniwersalnym, casualowym kształtem, dzięki czemu mogą stanowić idealne akcesorium na każdą okazję. Zegarek z Vostok Europe Gaz-14 Limousine to połączenie klasyki oraz elegancji, z odrobiną niecodzienności i niekonwencjonalnego stylu. Wszystkie zegarki z serii cechuje wysoka wodoodporność (nawet do 50 m), co czyni je praktycznym dodatkiem dla nurków i pływaków.

Z kolei zegarek Vostok Europe Ekranoplan to wspaniałe rozwiązanie dla eleganckich mężczyzn, chcących wyróżniać się dobrym gustem nie tylko od święta. Cechą, która zdecydowanie zasługuje na największe uznanie jest zastosowanie innowacyjnej technologii Tritium. Jako ciekawostkę, można zaznaczyć, że podświetlenie tarczy utrzymuje się w niezmiennym stanie nawet przez 10 lat. Poziom wodoszczelności, sięgający aż do 200 m, pozwala na bezproblemowe zwiedzanie podwodnych głębin - oczywiście zawsze w dobrym stylu.

Zegarek z ekskluzywnej kolekcji Vostok Europe Anchar to niezastąpione uzupełnienie garderoby aktywnych mężczyzn. Z całkowitą pewnością można stwierdzić, że Anchar przełamuje stereotypy dotyczące standardowych sportowych zegarków. Firma Vostok Europe zwracając uwagę na funkcjonalność i komfort użytkowania, nie zapomniała również o modnym, gustownym kształcie i stylowych detalach. Z wysokiej jakości, trwałymi materiałami niestraszne są deszcze, upały, a także niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Zegarki Vostok Europe dla prawdziwych twardzieli

Po zapoznaniu się z szerokim asortymentem firmy Vostok Europe, jej genezą oraz współpracownikami, pora przejść do podsumowania. Co stoi za sukcesem marki? Przede wszystkim innowacyjny pomysł, podejmowane współprace oraz dużo chęci i zaangażowania. Te wszystkie cechy sprawiły, że obecnie zegarki Vostok Europe są znane na wszystkich kontynentach świata. Natomiast dzięki wysokiej jakości odpornym materiałom, stały się niezastąpionym urządzeniem sportowca.

Materiał zewnętrzny