Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Dlaczego nie warto rezygnować z poszukiwania partnera, nawet w dojrzałym wieku?

11.10.2021 10:49 | 0 komentarzy | EK

Szukanie partnera w podeszłym wieku jest wyzwaniem. Zazwyczaj z takim zadaniem mierzą się osoby, których pierwsze związki nie przetrwały próby czasu. Czy brak partnera po 50, 60 lub nawet 70 roku życia musi oznaczać skazanie na samotność? Oczywiście nie! Zdecydowanie nie warto się poddawać w poszukiwaniu miłości niezależnie od metryki.

Dlaczego nie warto rezygnować z poszukiwania partnera, nawet w dojrzałym wieku?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szukanie partnera w dojrzałym wieku

Poszukiwanie partnera w dojrzałym wieku jest znacznie trudniejsze niż znalezienie kogoś w młodości. Niemniej jednak znalezienie kogoś kto będzie nam towarzyszył w przechodzeniu przez jesień życia jest czymś o co warto walczyć. Każdy ma prawo do szczęścia i miłości niezależnie od tego jak układały się poprzednie związki i niezależnie od tego w jakim jest się wieku.

Źródło zdjęcia: insta_photos / Shutterstock.com

Miłość w wieku dojrzałym może budzić zdziwienie otoczenia i tym samym budzić wątpliwości w nas samych. Jednak warto przekonać się do tego, że miłość w dojrzałym wieku jest jak najbardziej możliwa i mało tego – jest po prostu potrzebna. Po pierwsze nikt nie zasługuje na to, żeby przeżywać jesień życia w samotności. Po drugie, miłość łagodzi stres i co ciekawe według niektórych badań potrafi realnie przedłużyć życie! 

Warto zauważyć, że wraz z wiekiem zmieniają się oczekiwania wobec partnera. Może istotne są takie kwestie jak posiadanie dzieci, podejście do nałogów oraz ewentualne wspólne pasje? A może zupełnie inne? Każdy ma nieco inne wymagania wobec przyszłego partnera. Czasami warto je skonkretyzować chociaż mniej więcej. Tym bardziej gdy jesteśmy nieco bardziej doświadczeni i tym samym mamy pewne wyraźniejsze wyobrażenie o osobie, z którą chcielibyśmy spędzać czas.

Czy szukanie partnera na portalach randkowych w dojrzałym wieku jest dobrym pomysłem? 

Znalezienie partnera w młodym wieku zazwyczaj jest ułatwione chociażby ze względu na to, że wiele par poznaje się w szkole lub na wspólnych młodzieżowych imprezach. Do tego oczywiste jest, że wśród nastolatków lub dwudziestolatków jest znacznie więcej singli. W dojrzalszym wieku poznanie kogoś wolnego jest znacząco trudniejsze. Dlatego coraz częściej seniorzy przychylnym okiem patrzą na portale randkowe, które istotnie zwiększają szansę na poznanie bratniej duszy.

Źródło zdjęcia: fizkes / Shutterstock.com

Poznawanie ludzi przez Internet jest proste i dostępne nie tylko dla młodzieży, ale także dla osób po pięćdziesiątce. Wbrew stereotypom wchodząc na portale randkowe można znaleźć wiele dojrzałych osób. Tym bardziej że coraz popularniejsze stają się portale randkowe dla seniorów. Korzystanie z portali randkowych z reguły jest proste i intuicyjne. Wystarczy zarejestrować konto podając login i hasło, dodać krótki opis oraz ewentualną fotkę i można przechodzić do rozmowy z potencjalną partnerką lub partnerem. Prostota działania serwisów randkowych sprawia, że coraz rzadziej osoby po pięćdziesiątym lub nawet po siedemdziesiątym roku życia nie czują oporu przed skorzystaniem z serwisu randkowego. 

Podsumowując, odpowiadając na tytułowe pytanie, „dlaczego nie warto rezygnować z poszukiwania partnera nawet w dojrzałym wieku?” Odpowiedź, jest prosta – każdy zasługuje na szczęście niezależnie od metryki. Dzięki temu, że serwisy randkowe są dostępne na wyciągnięcie ręki praktycznie dla każdego znalezienie partnera nawet w podeszłym wieku jest jak najbardziej możliwe.

Materiał zewnętrzny