Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Klimatyzator przenośny w domu i mieszkaniu – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

16.06.2021 17:15 | 0 komentarzy | (s)

Kupno klimatyzatora jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy pod uwagę mamy wziąć wszystkie parametry techniczne, o których działaniu zwykle nie mamy pojęcia. Jednak poza danymi technicznymi, istnieje kilka równie ważnych aspektów. Jeśli decydujemy się na zakup przenośnego klimatyzatora do domu, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed zakupem, tak aby sprzęt doskonale nam służył przez wiele lat. Z tego względu, przygotowana lista najlepszych i sprawdzonych klimatyzatorów do domu, powinna Ci pomóc w doborze najbardziej dopasowanego do Twoich potrzeb urządzeń.

Klimatyzator przenośny w domu i mieszkaniu – na co zwrócić uwagę przed zakupem?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klimatyzatory przenośne – na co zwrócić uwagę?

Kupując klimatyzator przenośny do domu lub do mieszkania należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, w tym również jego przeznaczenie i nasze oczekiwania. W zależności od miejsca naszego zamieszkania oraz wielkości pomieszczeń dobierzemy inny rodzaj klimatyzatora, dlatego parametry, na które warto zwrócić uwagę to:

Moc klimatyzatora –  Im większa jest moc, tym większą pomieszczenia on ochłodzi. Na przykład klimatyzator przenośny o mocy 2–2,5 kW wystarczy na klimatyzowanie przestrzeni o metrażu 15–30 m2, a te o mocy 3,5 –4,5 kW nawet do 40m2. Natomiast jeśli potrzebujemy znacznie wydajnego urządzenia, warto zainwestować w klimatyzator o mocy 7 kW, który ochłodzi metraż o powierzchni 60–80 m2.

Zakres temperatury w pracy klimatyzatora – Sprawdzony i skuteczny klimatyzator przenośny powinien mieć rozległy zakres temperatur, dzięki czemu urządzenie będzie służyć przez cały rok. Najczęściej pojawiającym się zakresem w sprzętach jest temperatura między 17, a  30 stopniami. Jednak w przypadku klimatyzatorów przenośnych o mocniejszym chłodzeniu temperatura może być zniżona aż od 7 stopni i sięgać do 35 stopni grzania.

Pobór prądu przez klimatyzator – Pobór energii klimatyzatora jest 3-krotnie mniejszy od pobieranego prądu przez chłodniczą klimatyzację. Dla klasy energetycznej A, czyli tej w większości urządzeń, moc chłodnicza dla standardowego klimatyzatora o mocy 3,5 kW wynosi około 1 kW.

Sterowanie klimatyzatora – Klimatyzacją można sterować na wiele sposobów, dlatego warto zwrócić uwagę, jaki sterownik będzie dla nas najwygodniejszy. Coraz popularniejsze staje się sterowanie za pomocą wi-fi, co umożliwia kontrolę pracy klimatyzatora za pomocą telefonu, nawet z innej lokalizacji. Co więcej, telefon może informować o różnych usterkach lub awariach, jeśli takowe występują. Natomiast, jeśli nie potrzebujemy sterowania zdalnego, klasycznym sterownikiem będzie pilot, który w prosty i szybki sposób zmienia nastawianą przez nas temperaturę.

Producent klimatyzatorów przenośnych – Ważnym aspektem są również producenci, którzy wykonują najwyższej jakości klimatyzatory, wykonane z trwałych i solidnych materiałów. Jednymi z profesjonalnych firm zajmujących się produkcją klimatyzatorów jest marka Blaupunkt, FRAL, Gree oraz Rotenso. Szeroka oferta każdej z firm pozwala dobrać różnego rodzaju klimatyzatory, dlatego z łatwością dopasujesz je do swoich oczekiwań.

Klimatyzator przenośny w domu i mieszkaniu – podsumowanie

Klimatyzatory w domu są luksusowymi urządzeniami, które potrafią umilić nam chłodne wieczory lub ochłodzić wyjątkowo upalne dni. Przenośny klimatyzator jest również świetnym rozwiązaniem, kiedy wykonujemy prace remontowe i potrzebujemy sprzętu, który usprawni wysychanie lub ocieplenie pomieszczenia.

Źródło zdjęć: freepik.com

Materiał zewnętrzny