Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Sposoby na zdobycie lajków na Instagramie

15.04.2021 09:10 | 1 komentarz | (s)

Instagram to potężne medium społecznościowe oddane w ręce użytkowników. Sam fakt, że skupionych jest wokół niego i na nim samym sporo ponad 1 miliard użytkowników, pokazuje jego siłę. Jest to doskonałe narzędzie do budowania własnej „potęgi” internetowej. Tak śmiało można używać tego słowa „potęga”, zaświadczają o tym pozycje jakie osiągnęło wiele osób czy firm. Cała sztuka polega na odrobinie szczęścia popartego dużą pracą. Jak to się zwykło mówić „bez pracy nie ma kołaczy” No to kilka przykładów jaką pracę należy wykonać, aby zaistnieć, a następnie osiągnąć sukces na Instagramie.

Sposoby na zdobycie lajków na Instagramie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od czego zacząć prowadzenie profilu na Instagramie?

Pierwszy krok to założenie swojego profilu. Zakładając profil należy się zdecydować czy ma on służyć tylko dla rozrywki czy dla promocji własnej osoby, firmy, produktu. Kiedy już to pierwsze zadanie zostanie wykonane to następnym krokiem powinno być zbudowanie planu działania i zgromadzenie materiałów niezbędnych do publikacji. Przyjęło się i słusznie, że Instagram to portal do prezentacji zdjęć. W takim celu został zresztą założony przez jego twórców. Zdjęć najlepiej mieć w zanadrzu kilkaset. Tak proszę państwa kilkaset. Przy przemyślanej promocji nie może być przypadkowości, wszystko musi mieć swój rytm i chronologię. Nie oznacza to żeby nie zamieszczać zdjęć tak zwanych „gorących”, sytuacyjnych, byle tylko nie było w nich zbyt dużej przypadkowości nie związanej z ogólnym schematem założeń promocyjnych. Co do jakości zdjęć to wiadomo, powinna ona być na przyzwoitym poziomie. Warto pamiętać o tym, że ostatnio algorytmy Instagrama niezbyt chętnie promują zbyt „wymuskane” zdjęcia, a zdecydowanie lepiej te jak najbardziej naturalne. I dobrze bo w „wymuskanych” zdjęciach zawarte jest dużo fałszu.

Kolejny krok na drodze do sukcesu na Instagramie.

Zanim przystąpi się do akcji promocyjnej warto zapoznać się z tym co i jak na Instagramie robi konkurencja. Dzięki takiej obserwacji można się wiele nauczyć, a już na pewno wyciągnąć sporo wniosków i te dobre zaimplementować na własnym profilu, a tych złych się wystrzegać. Nie oznacza to, że zacznie się „kopiować” w 100% konkurencję. Należy jedynie na podstawie, zebranych informacji zbudować swój własny program działania. Jeśli się tego nie potrafi to zawsze można skorzystać z pomocy fachowców, tyle tylko, że to potrafi sporo kosztować.

Zdobywanie lajków – jak to zrobić najprościej?

Jest kilka dróg, aby zdobyć lajki na Instagramie i stopniowo powinno się nimi kierować w działaniach na Instagramie.

Pierwszymi sposobami mogą być:

- zamieszczanie ciekawych oryginalnych zdjęć ze stworzonej wcześniej własnej bazy
- przeplatanie w postach co pewien czas tylko interesującej treści na tle ciekawej, oryginalnej grafiki, zbieżnej z profilem
- odpowiednie opisanie zamieszczanych w postach materiałów
To najprostsze i bezwzględnie wymagane działanie

Drugim równie łatwym nieco rozbudowanym zadaniem jest:

- obserwacja i lajkowanie profili zbieżnych z własnym
- komentowanie postów „konkurencji” oraz obserwujących
- odpowiadanie na komentarze pod własnymi postami.
Czyż nie jest to naprawdę łatwe do wykonania?

Amazing – cóż się kryje pod tym słowem?

Zdumiewający, niezwykły, niesamowity, zaskakujący – to kilka znaczeń słowa „amazing”. Te słowa to doskonała wskazówka jaki charakter powinny posiadać zamieszczane na Instagramie treści. Dzięki wywołaniu zacytowanych reakcji, można się spodziewać dużej liczby lajków ze strony innych użytkowników Instagrama. Im bardziej niekonwencjonalna będzie forma przekazu z jasnym lub łatwo domyślnym podtekstem tym większe wzbudzi zainteresowanie.

Napięcie jakie ma wywołać publikacja np. zdjęcia, łatwo osiągnąć zamieszczając w jednym poście kilka zdjęć. Taką możliwość daje Instagram. Jeśli praca domowa ze stworzeniem własnej bazy zdjęć została wykona jeszcze przed rejestracją w portalu, nie powinno być z tym problemu. Zdjęcia przed publikacją można za pomocą dostępnych w sieci aplikacji odpowiednio przygotować.

Posłużyć się w tym przypadku można np. aplikacją Mojo, Later lub skorzystać z innych analogicznych. Wymienione aplikacje dają do ręki bardzo ciekawe narzędzie do odpowiedniej obróbki zdjęć czy treści zamieszczanych na swoim profilu. Ważne jest, aby za bardzo nie przesadzić z „podrasowywaniem” i „odrealnianiem” zdjęć, bo akurat tego nie lubią algorytmy Instagrama i można odnieść odwrotny od zamierzonego skutek.

S4S czyli Share 4 Share – to nie szyfr, to działanie.

S4S to nic innego jak udostępnienie za udostępnienie. Można do tego dojść w sposób organiczny czyli ciężką pracą i udostępnianiem na swoim profilu obcych publikacji oczekując odwzajemnienia. Jest to bardzo ryzykowne, bo niekoniecznie musi się z zrealizować. Łatwiej jest przeprowadzać tego typu operację w utworzonej grupie za wzajemnym porozumieniem. Jeśli przeniesie się pewne treści w formie udostępnienia obcej relacji na swoim profilu, to bardzo często przenosi się także osoby które wcześniej na ten post zareagowały. Działać to powinno w dwie strony. Tym sposobem jeśli profile są podobne i zbieżne, a zarazem niekonkurencyjne można się całkiem przyzwoicie wzbogacić o nowych followersów.

Zakup płatnych lajków i obserwujących

O zakupie lajków zaczynamy najczęściej myśleć gdy nasze starania o wypromowanie profilu idą na marne. Jednak nie jest to prawidłowy tok. Dzisiaj już nie musimy się wstydzić zakupu lajków czy obserwujących ponieważ to część strategii marketingowej. Niestety algorytmy mediów społecznościowych działają w ten sposób, że o wiele łatwiej promują profile popularnych już osób. Najchętniej social media takie jak Instagram chciałyby abyście płacili za ich reklamy i w ten sposób zwiększali swój poziom obserwujących oraz zawartość ich kont bankowych. Kupowanie lajków na Instagramie jest więc dobrą alternatywą ponieważ realnie może nam pomoć w zwiększonej widoczności naszego profilu. Cały proces jest bezpieczny dla waszego konta. Firmy takie jak Polskielajki oferują nawet gwarancję bezpieczeństwa. Rzeczywiście opinie o polskielajki są bardzo dobre i użytkownicy chwalą swoje zakupy. Tak więc w organiczny sposób łatwo możemy zdobyć popularność po niewielkiej inwestycji. Warto o tym pomyśleć.

Materiał zewnętrzny