Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Drony do 200 zł - jaki dron wybrać na samym początku?

04.03.2021 12:42 | 1 komentarz | (s)

Sytuacja jest jaka jest. Zbliża się wiosna, a kontakty wciąż powinny być ograniczone do minimum. Co ze sobą wobec tego zrobić, kiedy wreszcie przysmaży nas słońce? Znaleźć rozrywkę jednoosobową - drona. Nie martwcie się o zdrowie, nakazy i patrole policyjne, te małe maszynki świetnie sobie radzą w pomieszczeniach. Co na to żony, mężowie, dzieci i teściowie to już inna historia. Jeśli nie zalewa cię pot myśląc o konsekwencjach to czytaj dalej, w innym wypadku też czytaj dalej, a po skończeniu tego omówienia szala przeważy na stronę dronów :)

Drony do 200 zł - jaki dron wybrać na samym początku?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drony do 200 zł - dlaczego by nie?

Tym krótkim zestawieniem pokażę wam kilka super propozycji na drony do 200zł dla totalnych nowicjuszy. Są to modele, których nie będzie szkoda ci zniszczyć, a uwierz mi, że tak się właśnie stanie. Nic się nie martw, nie od razu Rzym zbudowano, a te maleństwa pomogą ci zdobyć prawdziwe lotnicze umiejętności. Nauka latania dronem to nie lada sztuka, a przeszkody zdają się pojawiać w najmniej oczekiwanych miejscach, dlatego przygotuj się na dużo trzasków, uderzeń, wrzasków i zasłaniania oczu, kiedy już zmaltretowany kolega będzie leżeć na podłodze po odbiciu się od każdej ściany. Twoje własne mieszkanie okaże się naprawdę niebezpiecznym terenem, kiedy będziesz próbować poszybować po raz pierwszy (a także po raz drugi i dziesiąty). Ile to frajdy, to są tak wspaniałe przeżycia, że ja sama chciałabym przeżyć to jeszcze raz po raz pierwszy! Przygoda dużo lepsza niż na jakiejkolwiek konsoli.

A jeśli o konsolach mówimy - joysticki naszych dronów przypominają nieco dość uproszczone kontrolery do playstation czy xboxa, więc jeśli miałeś lub miałaś je kiedyś w ręku, nauka poruszania dronem powinna iść jak po maśle. Tańsze joysticki mają tę przewagę nad droższymi, że mają naprawdę podstawowe działanie. Gdzie tu przewaga pytasz? A właśnie w tym, że nie ma tutaj wspomagania lotu, co często ma miejsce w droższych modelach (znowu: to jest przewaga?), a to oznacza, że jeśli tylko uda ci się opanować tańszy sprzęt, to ryzyko, że rozbijesz w przyszłości droższy jest dosyć znikome. Chyba zgodzisz się ze mną, że rozbicie drona za 4 lub 5 tysięcy byłoby dużo bardziej bolesne. Jeśli nadal jesteś z nami i jeż nie możesz się już doczekać mojej obiecanej listy to czytaj dalej - oto drony dla początkujących droniarzy!

Dron SYMA X26

Ten mały dronik został stworzony dla początkujących pilotów w domowych warunkach. Przy bezwietrznej pogodzie świetnie sprawdzi się też terenowo, ale nie posyłaj go na spartańskie warunki mocnego wiatru, gradu, trąb powietrznych czy burzy piaskowej. Jednak nie bój nic, dronik jest zabudowany, więc możesz nic się spokojnie poobijać o ściany i nikt nie ucierpi zanadto. Zresztą to inteligentny sprzęt z czujnikami z czterech stron, dzięki którym sprawnie wykrywa on przeszkody, co bardzo zmniejsza waszą frustrację przy pierwszych lotach i podwyższa satysfakcję z lotu, który jest stabilny i płynny. Gdybyś jednak wprowadził/a go w nieoczekiwane turbulencje, sam się wyłączy, jeśli będzie do góry nogami lub przechwycisz go w locie. Korzystanie z tego drona to sama przyjemność, nadaje się idealnie do przeszkolenia się w pilotowaniu.

A co ma w środku?

 • Bardzo dobra jakość wykonania, niełatwo złamać ten plastik
 • Wykrywanie przeszkód
 • Czujniki z 4 stron
 • Automatyczne wyłączenie w razie kłopotów
 • Oddali się od nas na 70 metrów
 • Lata bez przerwy 6 minut
 • Oświetlenie LED prowadzi drona w egipskich ciemnościach i polskiej pogodzie
 • Barometr – dron będzie wisiał w powietrzu i nadzorował teren
 • Obroty o 360 stopni – dron robi widowiskowe fikołki

Sprawdź pod adresem: droniki.pl/SYMA-X26-czujnik-przeszkod-Headless

Dron JJRC H8

To jest dron wycieczkowy. Jest ultra mały i zmieści się w każdym plecaku. Ten maluch nie odleci od nas tak daleko jak poprzedni, ale jest super szybki i sztuczki przy jego użyciu są naprawdę fantastyczne, zaskoczą dużych i małych pilotów. Spróbuj tylko robić je nocą – lampki LED zapewnią wam prawdziwe laserowe widowisko. Super opcją jest wymienny akumulator, który pozwala na zabawę dwa razy dłużej! Kontroler jest mały i stabilnie leży w dłoni, więc doskonale nada się też dla młodszych pilotów.

Co potrafi?

 • Latać
 • Latać w dwóch trybach prędkości – oba są super szybkie!
 • Latać 6 minut
 • Na odległość 30 metrów od nas
 • Robić efektywne pokazy świetlne dzięki oświetleniu LED
 • Wracać do nas jeśli stracimy orientację podczas misji – żyroskop 

Sprawdź pod adresem: droniki.pl/JRC-H8-Mini-zyroskop-oswietlenie-LED

Dron SYMA x20

Ostatni mały kandydat również zmieści się nam w kieszeni i możemy go zabrać w świat.  Wyróżnia się swoim joystickiem, który nie ma drążków, ale slidery, które zwiększają kontrolę lotu – są bardzo precyzyjne, a żeby wykonać fikołki w powietrzu wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Joystick w tym modelu dobrze leży w dłoni dorosłego człowieka i raczej dla nich został on zaprojektowany. Obsługa tego dronika jest za to dziecinnie prosta. Ten sprzęt ma dwa kolory diod: zielone i czerwone, które pomagają w orientacji podczas lotu, a co ważniejsze – tworzą bajeczny obraz podczas lotów po ciemku.

Co on tam może?

 • Długość lotu to 5 minut
 • Oddali się od nas na 20 metrów
 • Robi akrobacje przy naciśnięciu tylko jednego przycisku
 • Powracać zagubiony w akcji
 • Startować i lądować przy naciśnięciu jednego przycisku
 • Robić super widowiskowe pokazy świetlne
 • Latać szybko i bardzo szybko

To już wszystkie wybrane przeze mnie modele! Skoro dotarłeś/aś aż tutaj to znak, że powinieneś/aś spróbować swoich sił jako pilot! Wypróbuj drona do 200zł na sam początek i niech poniesie cię wiatr! Każdy z nich jest dobry do trochę innej aktywności, więc mam nadzieję, że to podsumowanie pomoże ci wybrać kompana na długi czas!

Sprawdź pod adresem: droniki.pl/Syma-X20-Alt-hold-Headless 

Materiał zewnętrzny