Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Zdrada męża - i co dalej? Jak sobie radzić po zdradzie.

18.02.2021 13:15 | 0 komentarzy | (s)

Jeśli doświadczyłaś zdrady męża, to zapewne zastanawiasz się co dalej? Wybaczyć i spróbować odbudować relacje czy złożyć pozew o rozwód? Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, pamiętaj, aby była ona w pełni zgodna z twoimi wewnętrznymi przekonaniami. Dowiedz się, jak poradzić sobie z bólem i poczuciem krzywdy po zdradzie męża?

Zdrada męża - i co dalej? Jak sobie radzić po zdradzie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak rozmawiać z mężem, którego podejrzewamy o zdradę?

W sytuacji, kiedy nie jesteś pewna co do tego, że twój mąż ma romans, wówczas konieczne będzie przeprowadzenie z nim szczerej rozmowy. Ważne, abyś przy tym zachowała spokój i postarała się opanować swoje emocje - być może w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, niż ci się wydaje. Zanim bezpośrednio oskarżysz męża o zdradę, daj mu znać do zrozumienia, że jego dziwne w ostatnich miesiącach zachowanie, sprawiło, że masz wątpliwości co do jego wierności. Musisz liczyć się z tym, że w obawie przed rychłym rozpadem związku, mąż może nie wyznać ci prawdy. Niemniej jednak taka rozmowa z pewnością, skłoni go do przemyślenia swojego zachowania.

Czy warto wybaczyć zdradę?

Jeśli doświadczyłaś zdrady męża, to teraz staniesz przed podjęciem bardzo trudnej decyzji - wybaczyć czy nie? Najważniejsze, abyś nie podejmowała jej pod wpływem emocji. Daj sobie trochę czasu na ochłonięcie i przemyślenie, tego co właśnie się stało. Rozważ kilka ważnych czynników, chociażby takich jak fakt, że stworzenie nowego związku w tej sytuacji może być o wiele trudniejsze, niż ci się wydaje. Zdrada oraz wiążące się z nią rozstanie to bardzo przykre doświadczenie, z którym musisz zmierzyć się sama. Pamiętaj, aby nie wchodzić w nowy związek, dopóki nie wyleczysz się z poprzedniego. W przeciwnym wypadku krzywdzić będziesz nie tylko samą siebie, ale także i nowego partnera. Zastanów się, czy nie łatwiej będzie spróbować ratować małżeństwo, tym bardziej, jeśli zdrada męża była jednorazowym wybrykiem.

Jak odbudować związek po zdradzie męża?

Musisz wiedzieć o tym, że odbudowa związku po zdradzie może być niezwykle trudna i czasochłonna. Niekiedy warto skorzystać z pomocy profesjonalnego psychoterapeuty. Terapia małżeńska może w niedługim czasie przynieść naprawdę zadowalające efekty. Ważne, abyście oboje zrozumieli to, co się stało i postarali się naprawić relacje. Niezwykle istotne w tym przypadku są częste i szczere rozmowy, podczas których należy poruszać tematy dotyczące swoich potrzeb, uczuć, obaw, a nawet problemów w życiu zawodowym. Pamiętaj, że dobra komunikacja jest gwarancją udanego związku. Więcej na temat problemów w związkach znajdziesz na blogu Aleksandry Cichowskiej. Artykuł MÓJ MĄŻ MNIE ZDRADZA I MA ROMANS  przedstawia 5 najważniejszych sygnałów po których poznasz, że partner cię zdradza.