Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Sztab WOŚP podsumowuje zbiórkę w Raciborzu: orkiestra zagrała jak zwykle radośnie [LIVE]

31.01.2021 20:49 | 5 komentarzy | ma.w, (q)

- Jak przebiegał finał? Jak zwykle - radośnie, ale przyznam, że osobiście nie poczułam tej energii, jaka towarzyszy WOŚP, kiedy prowadzi się imprezy na scenie do późnego wieczora - powiedziała Nowinom szefowa sztabu Marta Buczkowska w łączeniu na żywo z Raciborskiego Centrum Kultury.

Sztab WOŚP podsumowuje zbiórkę w Raciborzu: orkiestra zagrała jak zwykle radośnie [LIVE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak przyznała Buczkowska kontakt z wolontariuszami był inny niż co roku. Owszem, odwiedzali sztab, ale na krótko żeby się ogrzać i wrócić do kwesty. Część - z powodów zdrowotnych odpadła na ostatniej prostej przed finałem i przekazał swoje rezygnacje do sztabu.
- Było nas tym samym trochę mniej, ale wynik mamy na niedzielny wieczór całkiem dobry, przekroczyliśmy kwotę 92 tys. zł, a przed nami jeszcze sporo liczenia pieniędzy. Będzie tego więcej, podliczymy jeszcze internet. Gdzieś pod koniec lutego będzie oficjalna, pełna kwota - stwierdziła Marta Buczkowska.

- Sygnały od wolontariuszy, jakie do mnie dotarły były w 99% pozytywne - powiedziała szefowa sztabu zapytana o relacje „z miasta”. - Było wiele ciekawych przebrań, mieliśmy nawet pieska, który wziął udział w zbiórce - poinformowała.

- Wolontariusze są lokomotywą orkiestry, nie zawiedli - podkreśliła Marta Buczkowska.

- Furorę zrobiły licytacje. Zebraliśmy tak ponad 9 tys. zł. Kwota za wyjazd do Norwegii sięgnęła 3 tys. zł, a np. t-shirt Julii Parzonki, jaki pokazałam we wtorek w Nowinach osiągnął kwotę 90 zł, jak na koszulkę nieźle - śmiała się M. Buczkowska.

W naszej relacji pozdrawialiśmy m.in. rodzinę Kuryłowiczów - Tomasza i Halinę, którzy z dwoma synami biorą od lat udział w każdej kweście WOŚP. - Oni zawsze pomagają do ostatniej puszki - zauważyła koordynująca zbiórkę na WOŚP w Raciborzu.