Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Elżbieta "Sigrun" Noga: Ten rok pokazał, ile warte są nasze przyjaźnie

Przedstawiciela raciborskich Drengów o blaskach i cieniach minionego roku.

Elżbieta "Sigrun" Noga: Ten rok pokazał, ile warte są nasze przyjaźnie
Elżbieta "Sigrun" Noga jest członkiem raciborskiego Stowarzyszenia Drengów znad Odry.

Co było najlepszego w minionym roku?

Wszyscy doskonale wiemy, że ten rok był trudny, bo pandemia powywracała wszystkie plany do góy nogami. Mimo to udało nam się, jako Stowarzyszeniu Drengowie znad Górnej Odry, zrobić naparwdę sporo. Spontaniczny Piknik na Grodzie, podczas którego wokół grodu powstało prawdziwe, tętniące życiem średniowieczne obozowisko, bieg przeszkodowy Furia Wojów, w którym udział wzięło około 200 uczestników i który już po tej pierwszej edycji zyskał renomę w środowisku biegaczy. Poza tym ruszyliśmy pełną parą z rozbudową grodu - udało nam się pozyskać wielu sojuszników, dzięki czemu kolejny etap budowy - prawie 30 metrów palisady, uda się zakończyć przed Nowym Rokiem.

Najfajniejsze jednak było to, że mimo ograniczeń mogliśmy poczuć, że otaczają nas prawdziwi przyjaciele. tacy, na których można liczyć zawsze. Ten rok chyba był okazją do weryfikacji takich rzeczy - u nas pokazał, że te nasze przyjaźnie są naprawdę wiele warte!

Co było najgorszego w minionym roku?

Tu chyba nie ma wątpliwości i każdy rekonstruktor historyczny powie to samo: odwołane imprezy i spotkania. My także musieliśmy odwołać nasz Festiwal, który tradycyjnie zawsze odbywał się w czerwcu. Nie odbyło się też wiele wypraw, które planowaliśmy na początku roku - wyjazd na festiwal na Węgrzech czy tradycyjną, największą w Polsce imprezę na Wolinie. Mamy nadzieję, że pod tym względem kolejny rok okaże się łaskawszy!

Czy ma Pani jakieś oczekiwania względem nowego roku?

Jako przedstawicielka Drengów na pewno życzę sobie (i całej drużynie), żeby wszystkie plany się udały. Chcemy zorganizować Festiwal Średniowieczny, być może drugą edycję Furii Wojów, planujemy też kilka wypraw w kraju i za granicę. Poza tym marzymy o ukończeniu budowy palisady i sprawieniu, żeby gród otworzył swoją bramę dla turystów i naprawdę zaczął żyć! A osobiście życzę sobie, i Państwu, tego, co zawsze: oby ten kolejny rok był lepszy od poprzedniego!

Plusy i minusy. Podsumowanie 2020 roku w naszym regionie 22 wiadomości, 35 komentarzy w dyskusji
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].