Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Dlaczego warto korzystać z oświetlenia LED?

29.11.2020 20:04 | 0 komentarzy | (s)

Dobrej jakości oświetlenie to absolutna podstawa – bez niego nie będziemy w stanie komfortowo czuć się we własnym domu czy mieszkaniu. Bez względu na to, czy mowa o lampach wiszących, kinkietach czy też ozdobnych oprawach, każdy z nich powinien być nie tylko dopasowany do wnętrza, ale przede wszystkim doskonale spełniać swoją funkcję. Coraz więcej osób decyduje się na oświetlenie pomieszczeń przy pomocy LED-ów. Czemu właśnie to rozwiązanie zyskało aż taką popularność? Oto kilka powodów, dla których warto stawiać na LED-y.

Dlaczego warto korzystać z oświetlenia LED?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Energooszczędność żarówek LED-owych

To podstawowe kryterium, które przemawia za wyborem oświetlenia LED-owego. Niejednokrotnie przed zakupem takich żarówek powstrzymuje nas nieco wyższa cena niż w przypadku tradycyjnych modeli. Chcemy w ten sposób zaoszczędzić, tyle że trzeba pamiętać, że inwestycja w LED-y zwraca się w zawrotnym tempie, ponieważ umożliwia znacznie mniejszy pobór prądu. Straty energii są niewielkie, tymczasem zwykłe żarówki znaczną jej część tracą w żarniku, co powoduje wytwarzanie ciepła, zamiast potrzebnego światła.

W starciu z LED-ami nie mają szans nawet energooszczędne świetlówki, które swojego czasu również były chętnie wybierane. By jednak osiągnąć właściwe natężenie, wpierw muszą się rozgrzać, przez co tracą znaczną część energii – żarówki LED-owe zaś od razu dają pełną moc.

LED-y i ich trwałość

LED-y prześcigają tradycyjne oświetlenie również pod względem żywotności. Jedna żarówka LED-owa może pracować 15 000 godzin, a nawet więcej (przykładowo świetlówka LED-owa posłuży nam nawet przez 20 000 godzin). Nie da się zatem ukryć, że pod tym względem także zaoszczędzimy – nie będzie konieczności tak częstej wymiany oświetlenia. Jednocześnie LED-y odznaczają się znakomitą intensywnością, a kiedy ulegają zużyciu, nie gasną natychmiast. Zamiast tego stopniowo tracą natężenie, przez co dostajemy sygnał do zmiany, a jednocześnie wciąż możemy z nich korzystać przez pewien czas.

Oświetlenie LED a ekologiczność i bezpieczeństwo

Jeśli chcemy się troszczyć o środowisko, warto o to zadbać również pod kątem oświetlenia. Wybierając żarówki LED-owe ze strony oneled.pl, zyskujemy produkty w pełni bezpieczne, do których wytworzenia nie wykorzystano żadnych szkodliwych substancji, np. rtęć. Na ekologiczność wpływa też sama trwałość LED-ów i fakt, że nie będziemy zmuszeni do częstej wymiany lamp.

Dodatkowo LED-y są wyjątkowo komfortowe w codziennym użytkowaniu. Nie nagrzewają się jak tradycyjne żarówki, w związku z czym nie ma zagrożenia przepalenia przewodów czy pożaru.

Szukasz estetycznego oświetlenia? Wybierz LED-y

Diody LED-owe mają naprawdę szerokie zastosowanie. Ich uniwersalność opiera się m.in. na tym, że z ich pomocą możemy osiągnąć różną temperaturę barwową, dlatego światło może być zimne, neutralne lub ciepłe, w zależności od potrzeb czy pomieszczenia, gdzie zostaną wykorzystane. Na dodatek dają wiele możliwości pod względem aranżacyjnym. Przykładowo możemy zastosować taśmy LED-owe albo oprawy meblowe czy sufitowe, co sprawi, że znacząco podniesiemy estetykę każdego wnętrza.

Materiał zewnętrzny