Niedziela, 17 stycznia 2021

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Epidemia koronawirusa:

Pościel w rozmiarze 160x200 - charakterystyka

24.11.2020 08:59 | 0 komentarzy | (q)

Zakup pościeli jest dla wielu osób trudny. O ile wybór odcienia lub wzoru jest sprawą barwy sypialni oraz własnego stylu, o tyle przy doborze rozmiaru kompletu pościeli należy się kierować przede wszystkim powodami funkcjonalnymi. Kiepsko dopasowana pościel zdecydowanie zmniejsza jakość odpoczynku - za mała nie jest w stanie odpowiednio skryć własnego ciała, natomiast zbyt duża - podczas wypoczynku zwija się oraz roluje.

Pościel w rozmiarze 160x200 - charakterystyka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podstawowy element każdej sypialni

W żadnym domu nie może zabraknąć pościeli. Jest to nie jedynie praktyczny element urządzenia, może ponieważ spełniać również funkcję ozdoby. Przy doborze dobrego typu należałoby zastanowić się nad jego rozmiarem. Dużą sławą cieszą się pościele 160x200. Znany oraz zwykły rozmiar powoduje, iż tego rodzaju pościel pasuje na większość kołder lub poduszek. Niezależnie od tego, czy przygotowuje się miejsce dla siebie lub dla gości, należałoby zadbać o to, by pościel zawsze była świeża oraz zapewniała jak najodpowiedniejsze warunki do wypoczynku.

Rozmiar ma znaczenie

Urządzając własną sypialnię lub pokój dla gości powinniśmy zwrócić uwagę nie jedynie na meble. Wiadomo, iż najważniejsze w naszej sypialni będzie łóżko. Odpowiednie, obszerne oraz twarde zapewnia dobry wypoczynek. Lecz czy na pewno? Samo łóżko nie zagwarantuje komfortu, o jakim marzymy. Do tego potrzebna jest dobra pościel. Owa na poduszki winna doskonale dopasowywać do nich, ponieważ natomiast na poduszkach kładziemy głowę oraz zasypiamy w błogi sen. Z kolei owa na kołdrę musi dobrze pasować, by w nocy nic się nie rolowało oraz nie przeszkadzało nam w spaniu.

Niewątpliwie obok samej kołdry na naszym łóżku odnajdzie się również prześcieradło i poduszka. W sklepie przeważnie spotkamy poduszki w trzech rozmiarach. Pierwszy spośród nich to jaśki, natomiast poniektórzy lubią na nich spać, to przeważnie spełniają one rolę ozdobną Za poduszki sypialniane uważa się artykuły w rozmiarach 50x60 i 70x80. To produkty szczególnie wygodne, dające komfortowy wypoczynek. W wypadku prześcieradła reguła jest prosta. Jeżeli śpimy na łóżku 100x200, dobierzmy prześcieradło z gumką o takim samym rozmiarze, dzięki zakładkom o wielkości prawie 20 cm bez kłopotu dobierzemy artykuł do materaca.

Pościel bawełna 160x200 – tradycyjne oraz doskonałe wyjście

Pościel z bawełny 100% to doskonałe wyjście zarówno do innowacyjnej, jak również tradycyjnej sypialni, jakie zaspokoi gust choćby szczególnie wymagających kontrahentów. Doskonałej klasy bawełna jest wygodna oraz przyjemna w dotyku, również dzięki grubemu splotowi oraz wykorzystaniu innowacyjnych metod barwienia jest wytrzymała na częste pranie oraz na długo jest niezmiennie intensywna w odcieniu.

Jak czytać rozmiary pościeli?

Wymiary pościeli stosowane są w centymetrach. Pierwsza wartość liczbowa znaczy wielkość łóżka, natomiast inna - jego długość. Najpopularniejszym, standardowym rozmiarem pościeli w naszych domach jest owa w rozmiarze 160x200 cm. W tymże rozmiarze mamy największe możliwości doboru wzorów. Z kolei w wypadku tzw. łoża małżeńskiego do doboru mamy dwie kategorie pościeli: 220x200 i 200x220 we współzależności od wytwórcy pościeli.

Więcej informacji na stronie i-posciel.pl/posciel-bawelniana-bawelna-160x200

Materiał zewnętrzny