Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Za 100 dni powitamy Nowy Rok! Będzie zabawa?

24.09.2020 10:51 | 0 komentarzy | ska

Do Nowego Roku pozostało już tylko 100 dni. Czy już planujecie zabawę sylwestrową? Wyjazd, imprezę, a może Sylwestra "pod chmurką"? 

Za 100 dni powitamy Nowy Rok! Będzie zabawa?
Do powitania Nowego Roku pozostało już tylko 100 dni! fot. Pixabay
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za 100 dni powitamy Nowy Rok! Będzie zabawa?

Astronomiczna jesień już się rozpoczęła, chociaż za oknem wciąż czuć powiew lata. Czas płynie jednak nieubłaganie i choć trudno w to uwierzyć – do Nowego Roku pozostało już tylko 100 dni! Na przełomie sierpnia i września rozpoczęło się zainteresowanie sylwestrem. Najchętniej wybieranym kierunkiem są górskie miejscowości: Zakopane, Murzasichle, Biały Dunajec, Poronin czy Karpacz. Z danych portalu Sylwestrowo.pl wynika, że dużą popularnością cieszą się tutaj zabawy z regionalnym akcentem lub też w tradycyjnych karczmach. Dodatkowym atutem ofert są różnego rodzaju atrakcje, w tym kulig lub hotelowa strefa SPA. Często poszukiwane są również imprezy w dużych polskich miastach, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław.

Bal sylwestrowy kontra pandemia

Sylwester w 2020 roku z pewnością będzie się różnił od tych w poprzednich latach. Choć sama organizacja eventu jest możliwa, gospodarze muszą odpowiednio przygotować obiekty na przybycie gości. Ci zaś – przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach może być konieczne wprowadzenie limitu liczby osób, biorących udział w balu czy imprezie. Choćby dlatego warto w tym roku wcześniej zainteresować się planowaniem sylwestra. Kiedy rezerwujemy pobyt wczesną jesienią, możemy spodziewać się, że miejsca w wymarzonej lokalizacji będą jeszcze dostępne. Im wcześniej podejmiemy decyzję o rodzaju imprezy sylwestrowej, tym lepiej będziemy mogli się do niej przygotować, a kupując kreacje i dodatki unikniemy tłocznych kolejek. Tym, co również przemawia za wcześniejszą decyzją, jest zauważalny duży spadek (nawet 70%) zainteresowania propozycjami zagranicznymi. Może to oznaczać, że Polacy częściej będą rezerwować oferty dostępne na terenie kraju.

- Obecnie obserwujemy dużo mniejsze zainteresowanie ofertami sylwestra za granicą. Wzrostem popularności cieszą się natomiast kameralne imprezy i miejsca noclegów - wyjaśnia Mateusz Goliat, ekspert portalu Sylwestrowo.pl

Sylwester 2020/2021 a Bon Turystyczny 500+

Na decyzję o przywitaniu Nowego Roku w Polsce wpływ ma jeszcze jeden czynnik. Tegoroczny Sylwester może okazać się kolejną, dobrą okazją na wykorzystanie bonu turystycznego. W wielu obiektach, które – oprócz balu – zapraszają gości na pobyt z noclegiem, honorowane jest powyższe świadczenie. Wśród ofert nie brakuje też propozycji dla dzieci,

w postaci zabaw z animatorami czy rodzinnych atrakcji. Należy jednak pamiętać, że bonem turystycznym możemy zapłacić wyłącznie za „usługi hotelarskie i imprezy turystyczne”.

W praktyce oznacza to, że przy jego pomocy sfinansujemy nocleg w hotelach czy pensjonatach. Obowiązkiem wciąż pozostaje uczestnictwo dziecka w wypoczynku, nawet jeśli organizator nie przewiduje opłaty za jego obecność. Świadczenie można wykorzystać do 31 marca 2022 roku.

Biorąc pod uwagę zebrane informacje można bez wątpienia stwierdzić, że nie należy odkładać decyzji o Sylwestrze na ostatnią chwilę. Wcześniejsze zaplanowanie biegu wydarzeń  z pewnością pozwoli na uniknięcie niepotrzebnego stresu, a tym samym – komfortowy wypoczynek.