Piątek, 18 września 2020

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

Męska fryzura – niech Twoje włosy przemówią za Ciebie

07.08.2020 12:45 | 0 komentarzy | (s)

Układanie i stylizacja fryzury? Wielu panów powie zapewne, że to przede wszystkim kobieca dziedzina. Nic bardziej mylnego! Ułożona i zadbana fryzura stanowi wizytówkę także dla mężczyzny. Ponadto potrafi odmłodzić i ukryć pewne niedoskonałości. Jeżeli wciąż szukacie powodów, by na poważnie zabrać się za pielęgnację włosów, oto kilka z nich.

Męska fryzura – niech Twoje włosy przemówią za Ciebie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zadbane włosy – atrybut męskości

Wielu panów, zwłaszcza w młodym wieku, nie zaprząta sobie głowy pielęgnacją włosów. Krótką fryzurę można szybko ułożyć, nie wymaga ona częstego mycia i nie sprawia trudności. Niestety z wiekiem pewne mankamenty mogą stawać się bardziej widoczne. W przypadku panów takim sygnałem są przerzedzające się włosy i zwiększające zakola. To trwający wiele lat proces odsłaniający wysokie czoło, będący efektem łysienia większej części powierzchni głowy. Wpływa przy tym nie tylko na wygląd, ale i pewność siebie.

Wypadanie włosów – co jest przyczyną?

Trudno wskazać jedną, konkretną przyczynę powstawania zakoli i wypadania włosów. U każdego jest to kwestia w dużej mierze indywidualna. Problem łysienia może mieć podłoże genetyczne. Na osłabienie kondycji włosów wpływa także prowadzony styl życia – dużą zasługę mają w tym m.in. dym papierosowy, niezdrowe jedzenie, brak snu i pielęgnacji.

Wypadanie włosów – czy można je zatrzymać?  

Pojawia się więc pytanie – czy wypadanie włosów można zatrzymać? Niestety nie można mu całkowicie zapobiec, ale można zahamować jego skutki i dłużej cieszyć się bujną fryzurą. Im dłuższa faza wzrostu włosa, tym staną się one gęstsze i mocniejsze. Skutecznych metod pielęgnacji i stylizacji jest kilka, a stosowane jednocześnie pomogą odnieść jak najlepszy rezultat. 

Od czego zacząć?

Pierwszym i podstawowym krokiem będzie oczywiście pielęgnacja. Na początek warto zorientować się, które z posiadanych przez nas produktów faktycznie korzystnie wpływa na wygląd fryzury. Wiele środków do stylizacji wysusza i podrażnia skórę głowy. Czym kierować się przy wyborze szamponu dla mężczyzn? Stosuj produkty zawierające biotynę oraz palmę sabalową (np. takie jak tutaj). To składniki regenerujące i odżywiające, które wspomagają pracę gruczołów łojowych i wzmacniają włosy.  

Łysienie można ukryć, stosując odpowiednią stylizację. Ważne jest strzyżenie – długość włosów dostosujmy do ich ilości oraz kształtu głowy. W ukrywaniu uwydatniających się zakoli świetnie spisują się fryzury z grzywką lub przedziałkiem zaczesanym na bok.

U niektórych panów problemem jest łysienie na czubku głowy. W takim przypadku wyjściem jest dłuższa fryzura, zaczesana do tyłu. I choć zakola są wtedy podkreślone, to tworzą ona zamierzony efekt, który może dodać męskości.

Materiał partnera