Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

RSS

Rozwijasz firmę i potrzebujesz nowego samochodu? Sprawdź, jak wybrać dobrą ofertę leasingową

30.07.2020 16:15 | 0 komentarzy | (s)

Nie musisz mieć pojazdu na własność, aby móc z niego intensywnie korzystać. Z pomocą przychodzi leasing samochodowy, dzięki któremu zapewnisz sobie stały dostęp do środka komunikacji. Zanim jednak zdecydujesz się na ofertę, porównaj dostępne możliwości. Sprawdź, jakimi zasadami się kierować przy wyborze finansowania samochodu.

Rozwijasz firmę i potrzebujesz nowego samochodu? Sprawdź, jak wybrać dobrą ofertę leasingową
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Leasing samochodowy jest chętnie wybieraną formą finansowania, która pozwala zbudować flotę firmowych pojazdów. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści – pod warunkiem wyboru odpowiedniej oferty. Jeśli nawet przypadkowy wybór nie będzie wiązał się z wyższym obciążeniem finansowym, może być niedopasowany do potrzeb i oczekiwań. Mniejsza elastyczność może spowodować, że z niecierpliwością będziesz odliczać dni do końca umowy. Jednak wcale tak być nie musi…

Dobry leasing samochodowy, czyli jaki?

Leasing samochodowy wcale nie musi być dogodny wyłącznie dla leasingodawcy. Również leasingobiorca powinien widzieć w nim atrakcyjną formę finansowania. Dlatego ważne jest, aby oferta spełniała kilka istotnych warunków. Na co zatem zwracać uwagę?

  • Okres finansowania

Im dłuższym, tym niższa miesięczna rata. Umowa leasingowa wcale jednak nie musi trwać 5 lat, a zaledwie 3-4 lata. A to wszystko z zachowaniem przystępnej kwoty miesięcznej.

  • Niska rata

Wysokość raty zależy od wielu czynników, m.in. wysokości opłaty wstępnej, wartości ewentualnego wykupu, oprocentowania itp. Możesz jednak liczyć na atrakcyjne finansowanie, decydując się np. na Leasing SMARTPLAN na nowe pojazdy w ofercie Toyota Leasing. Dlaczego? Tutaj rata leasingowa wyliczana jest w oparciu o cenę pojazdu pomniejszoną o wysokość opłaty wstępnej i kwotę wykupu.

  • Możliwość wymiany auta na nowe bez dodatkowych kosztów

Opcja wymiany pojazdu na nowy to żadna nowość – na tym m.in. polega specyfika leasingu. Warto jednak mieć świadomość, że niektóre produkty finansowe idą o krok dalej – istnieje możliwość wymiany samochodu bez angażowania dodatkowych środków własnych.

Wystarczy, że korzystasz z oferty z gwarancją odkupu auta przez dealera po skończonej umowie leasingowej. Otrzymane środki przeznaczasz na ostatnią ratę leasingu i opłatę wstępną kolejnego leasingu. Proste…

Jak ubiegać się o leasing samochodowy?

Leasing samochodowy to uproszczone procedury, dlatego nie musisz dostarczać sterty dokumentów finansowych. Wszystkie formalności można dopełnić bezpośrednio u dealera, co oznacza sporą oszczędność czasu.

Aby ubiegać się o leasing samochodowy, wystarczy:

  • udać się do dealera i wybrać konkretny samochód,
  • wypełnić wniosek leasingowy i dostarczenie wymaganych dokumentów,
  • oczekiwać na decyzję od leasingodawcy.

Jeśli decyzja będzie pozytywna, pozostaje tylko podpisanie umowy i oczekiwanie na formalności związane z rejestracją pojazdu.

 

Materiał zewnętrzny