Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Jak spędzisz tegoroczne wakacje? Plaża, góry, a może ROD? [ANKIETA]

02.07.2020 10:29 | 5 komentarzy | ska

Rozpoczął się czas wakacyjnego wypoczynku dla uczniów w regionie, ale też ich zapracowanych rodziców. Dzisiaj pytamy Was, jakie macie plany na urlop? Czy będzie to nasz region, wyjazd nad polskie morze lub w góry, czy raczej wczasy zagraniczne? Pomysłów jest wiele, tym bardziej, że otwarte zostały już granice naszych sąsiadów. 

Jak spędzisz tegoroczne wakacje? Plaża, góry, a może ROD? [ANKIETA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak spędzisz tegoroczne wakacje?

Jak spędzisz tegoroczne wakacje? Plaża, góry, a może ROD?* [ANKIETA]

Wakacyjne plany na rok 2020 wielu snuje już od poprzednich wakacji. Sytuacja związana z koronawirusem pokrzyżowała plany wielu osób, ale obecnie już granice są otwarte, a wakacyjne kierunki stanęły otworem. Dla niektórych jednak pod znakiem zapytania stoi zapewne udział w lotach samolotami lub rejsach wycieczkowych, bo z tyłu głowy pozostaje obawa o możliwe zakażenie koronawirusem. 

Branża turystyczna mimo kryzysu rozpoczęła już mocną kampanię, aby zachęcić Polaków do korzystania z urlopowych atrakcji i wyjazdów w nawet najdalsze zakątki. Co istotne, aby zachęcić zagranicznych turystów niektóre kraje zapewniają o dodatkowych świadczeniach, np. bezpłatnej opiece zdrowotnej dla turystów w przypadku zakażenia koronawirusem. Czy to może przekonać do wyjazdu czy bardziej odstraszyć, ocenić muszą sami zainteresowani.

Przed wakacyjnym wyjazdem warto sprawzić skalę zachorowań w krajach, które bierzemy pod uwagę. W jednych krajach koronawirus już stał się przeszłością, w innych zachorowania nadal występują w sporej liczbie. Jeśli zaś decydujemy się na wybór krajowej destynacji, musimy wziąć pod uwagę prognozę pogody oraz zakres cenowy, bo w niektórych turystycznych miejscowściach cenny mocno podskoczyły. Pamiętajmy także o zachowaniu reżimu sanitarnego. Maseczki nie musimy nosić na zewnątrz, jednak jest nadal wymagana w miejscach publicznych, jak muzea czy galerie sztuki oraz np. w parkach rozrywki. 

Jakie są jednak Wasze plany na urlop i wakacje? Czy wybierzecie urlop na działce, wycieczkę po okolicy, a może dalsze wyjazdy? Pochwalcie się w naszej ankiecie! 

* Rodzinne Ogrody Działkowe