Poniedziałek, 6 lipca 2020

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Dlaczego warto mieć w domu aparat do pomiaru ciśnienia krwi?

30.06.2020 17:13 | 0 komentarzy | (q)

Ciśnieniomierze to dziś jedno z najważniejszych urządzeń medycznych, jakie warto mieć w domu, by móc na bieżąco monitorować stan swojego zdrowia. U dorosłej osoby prawidłowe ciśnienie wynosi dla ciśnienia skurczowego od 120 do 139 mmHg, a dla ciśnienia rozkurczowego od 80 do 89 mmHg.

Dlaczego warto mieć w domu aparat do pomiaru ciśnienia krwi?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Regularny pomiar tych wartości jest szczególnie istotny dla osób, które mają problemy zdrowotne związane z układem krążenia. Chodzi przede wszystkim o pacjentów cierpiących na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, choroby serca, ale częste pomiary ciśnienia powinny wykonywać także osoby po przebytym zawale.

Urządzenie godne zaufania – gdzie szukać?

Najważniejsza funkcja, jaką musi dobrze spełniać ciśnieniomierz to podanie rzetelnego i rzeczywistego wyniku. Pamiętajmy, że wielu z nas na podstawie takich domowych pomiarów będzie podejmować decyzje dotyczące ewentualnego zgłoszenia się do lekarza lub przychodni. Musimy więc być pewni, że zakupione przez nas ciśnieniomierze działają prawidłowo, a wynik na wyświetlaczu jest zgodny ze stanem naszego zdrowia. Zawsze sięgajmy po ciśnieniomierze, gdy nasze samopoczucie nas niepokoi. Nawet osoby, które nie mają przewlekłych chorób i na co dzień nie narzekają na stan swojego zdrowia, w chwilach słabości powinny dokonać pomiaru, by upewnić się, że wszystko jest w porządku. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne w takim momencie jest korzystanie z aparatu do pomiaru ciśnienia, który jest godny zaufania. Dlatego oferta Sanity zawiera tylko dokładnie sprawdzone modele, a oferowane przez nas ciśnieniomierze są atestowane i certyfikowane.

Szybki i bezbolesny pomiar

Ciśnieniomierze wyczuwają drgania wywołane przez pulsującą pod mankietem krew. W zależności od modelu mankiet zakłada się na ramieniu (to jest najczęściej stosowany model) lub na nadgarstku. By uzyskać dokładność pomiaru obiecywaną przez producenta należy bezwzględnie stosować się instrukcji obsługi dołączonej do urządzenia i zachować kilka podstawowych zasad dotyczących dokonywania pomiaru ciśnienia. Wszystkie ciśnieniomierze dostępne na Sanity.pl posiadają system FDS, czyli Fast & Delicate System – szybki, cichy i optymalny pomiar. Oznacza to dokonywanie pomiaru od dołu, już w trakcie napełniania mankietu. Pomiar dokonywany jest  jeszcze przed zniekształceniem naczyń krwionośnych, co oznacza lepszy przepływ krwi i dokładniejszy wynik.

Zawsze, gdy go potrzebujesz

Bardzo ważne jest dla nas oczywiście to, by oferowane przez Sanity ciśnieniomierze pozwalały na maksymalnie samodzielne dokonywanie pomiaru. Zależy nam na tym, by w chwilach słabszego samopoczucia można było bez pomocy osób trzecich dokonać wygodnego i szybkiego pomiaru dzięki nowoczesnemu i komfortowemu urządzeniu. Ciśnienie krwi będziesz mógł zmierzyć zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Najlepsze automatyczne ciśnieniomierze Sanity same napełniają mankiet powietrzem zaraz po uruchomieniu, a po krótkim czasie na wyświetlaczu ukazuje się wynik. Warto zwrócić uwagę, że ciśnieniomierze Sanity, jak np. model Senior lub Simple umożliwiają zapisanie wcześniejszych pomiarów, posiadają także inteligentną funkcję wykrywania arytmii oraz poręczne opakowanie. Bez problemu więc spakujesz ciśnieniomierz, gdy chcesz odwiedzić rodzinę lub wyjechać na urlop.

Materiał zewnętrzny