Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Strażacy z OSP pompują w szczytnym celu. O co chodzi w #gaszynchallenge? [WIDEO Z JEDNOSTEK]

07.06.2020 00:37 | 3 komentarze | ska

Strażacy z kolejnych jednostek z regionu publikują filmy, na których wykonują ćwiczenia w szczytnym celu. Jednostki OSP nominują następne, a wszystko dla chorego Wojtusia. ZOBACZ WIDEO Z OSP Z REGIONU! 

Strażacy z OSP pompują w szczytnym celu. O co chodzi w #gaszynchallenge? [WIDEO Z JEDNOSTEK]
Na zdjęciu strażacy z OSP Lyski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy z OSP pompują w szczytnym celu. O co chodzi w #gaszynchallenge? [WIDEO Z JEDNOSTEK]

Zasady bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby. 

Chłopiec dla którego nie tylko strażacy, ale także samorządowcy, ludzie sportu i mieszkańcy regionu o dobrym sercu wykonują ćwiczenia i wpłacają pieniądze, ma 18 miesięcy. - Od czego tutaj zacząć? Od opisania czym jest potwór kryjący się pod trzema literami - SMA, który zaatakował nasze maleństwo? Czy od respiratora czuwającego nad każdym oddechem Wojtusia, niczym elektroniczny anioł stróż? A może od ponad 9 milionów złotych, które musimy jak najszybciej zdobyć, żeby dać synkowi największą szansę w tej nierównej walce ze śmiertelnie groźnym przeciwnikiem? Oto historia nieprzespanych nocy, wylanych litrów łez, ciągłego strachu i bezradności, która paraliżuje,  odbierając chęć do życia… - piszą na stronie zbiórki rodzice Wojtusia, który choruje na SMA i zbiera pieniądze na kosztowną terapię genową. Kosztowną to mało powiedziane, bo aby dziecko miało szansę na normalne życie, przed ukończeniem 2 roku życia musi otrzymać dawkę leku, którego koszt to 2 mln dolarów. Cel zbiórki to rekordowa kwota 9 mln złotych. Do tej pory zbiórkę wsparło 223 240 osób, wpłacając łącznie 8 404 134,94 zł. Brakuje jeszcze 589,4 tys. zł. Do akcji włączyli się strażacy, na których jak widać można liczyć nie tylko w sytuacjach pożarów czy miejscowych zagrożeń. 

Strażacy publikują na swoich fanpage'ach filmy z wykonywania ćwiczeń, aby zachęcić innych do pomocy. Jednostki wpłacają również pieniądze na poczet zbiórki, oczywiście w kwotach przewyżdzających założone 5 zł. 

ZBIÓRKĘ MOŻNA WESPRZEĆ POD LINKAMI:

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR2w1_S3dMxphGqHlmspjWmlf6URn5BQaI4642uuoowmgqP4z1VyEAZ2ZNU

https://www.siepomaga.pl/wojtus

ZOBACZ JAK POMPUJĄ STRAŻACY Z REGIONU! NA KOLEJNYCH STRONACH PREZENTUJEMY FILMY JEDNOSTEK OSP STWORZONE W SZCZYTNYM CELU DLA WOJTUSIA:

#gaszynchallenge od OSP Pszów: