Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

RSS

Play Now TV Box - czy warto skorzystać z oferty? Nasza opinia

25.04.2020 14:45 | 2 komentarze | (q)

Play Now TV Box to innowacyjna usługa umożliwiająca oglądanie filmów, seriali i programów rozrywkowych w dowolnym miejscu i czasie, na odbiorniku TV lub przez urządzenie mobilne.

Play Now TV Box - czy warto skorzystać z oferty? Nasza opinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym charakteryzuje się Play Now TV Box?

Oferta Play Now TV Box daje możliwość nagrywania emitowanych w telewizji materiałów i zapisywania ich w chmurze, jak i korzystanie z gotowych zasobów wideo. W ramach usługi Play Now TV Box dostępna jest również wypożyczalnia filmów z kolekcji Play NOW. Materiały dostępne w tej sekcji kosztują bardzo niewiele:„wypożyczenie” jednego filmu to tylko 4 złote, a kolekcja programów na żądanie jest niezwykle bogata. Warto podkreślić, że wszystkie odtwarzane w ramach usługi materiały wideo wyświetlane są w jakości HD i bez żadnych reklam, co znacznie podnosi komfort korzystania w porównaniu do zwykłego oglądania telewizji.

Podstawowy pakiet Play Now TV Box zawiera zestaw najpopularniejszych kanałów telewizyjnych, istnieje jednak możliwość rozszerzenia go. Robi się to poprzez dopasowanie listy kanałów do zainteresowań i indywidualnych preferencji użytkownika. Na życzenie można również dokupić w ramach pakietu dostęp do Netflixa lub HBO GO.

Zakres kanałów można zmieniać nawet co miesiąc, nie ma więc potrzeby odgórnego decydowania, jakie kanały chciałoby się mieć w swoim pakiecie. Dobór kanałów może też odbywać się tematycznie: można skorzystać z gotowych zestawów kanałów np. z programami historycznymi, kulturalnymi, muzycznymi czy propozycjami dla dzieci.

Play Now TV Box: cena, warunki korzystania

Aby skorzystać z usługi Play Now TV Box, nie trzeba mieć abonamentu ani internetu w Play: można dołączyć w dowolnym momencie. Opłata za dostęp do usługi kosztuje od 10 do 35 zł miesięcznie – wysokość opłaty zależy od tego, czy i od jak dawna jest się klientem firmy oraz z jakiego pakietu telewizyjnego korzystało się do tej pory.

Co trzeba zrobić, aby móc cieszyć się dostępem do filmów i seriali online? Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia oglądania materiałów wideo na życzenie jest posiadanie telewizora z możliwością podłączenia kabla HDMI i/lub urządzenia mobilnego.

Aby zostać użytkownikiem Play Now TV Box trzeba także mieć aktywny dostęp do internetu. Urządzenie TV BOX dostarczane jest przez firmę Play w ramach umowy. Można podłączyć je do anteny telewizyjnej i korzystać z dodatkowej rozrywki na życzenie na telewizorze bądź urządzeniu mobilnym. Urządzenie TV BOX może być obsługiwane za pomocą tego samego pilota, który służył do tej pory do obsługi telewizji, nie jest więc konieczne kupowanie czy korzystanie z dodatkowego sprzętu.

Play Now TV Box – czy warto?

Usługa Play Now TV Box przeznaczona jest w szczególności dla osób zabieganych, którym trudno jest zasiąść przed telewizorem o określonej porze w dany dzień tygodnia i oddać się oglądaniu np. ulubionego serialu, ale chciałyby móc obejrzeć zaległe odcinki w innym, dowolnie wybranym przez siebie momencie.

Możliwość nagrywania programów telewizyjnych i przechowywania ich w chmurze nawet przez 180 dni zapewnia pełen komfort korzystania z oferty wybranych stacji telewizyjnych w najbardziej dogodnym dla użytkownika czasie. Co ważne, nagrywanie programów wyświetlanych w telewizji jest możliwe także wstecz: nawet do 7 dni po ich emisji. Użytkownicy Play Now TV Box nie muszą więc już martwić się, jeśli zapomną o obejrzeniu filmu lub programu rozrywkowego, który je interesuje. Wystarczy wybrać opcję nagrywania wstecznego.

Play Now TV Box to dobre rozwiązanie także dla tych użytkowników, którzy oczekują dostępu do szerokiego spektrum rozrywki. Przeglądając program telewizyjny, narzekasz na to, że wciąż wyświetlane są te same filmy? A może nigdy nie możesz znaleźć na dostępnych kanałach nic interesującego? Jeśli na wymienione pytania odpowiedziała/eś: tak, wideo na życzenie to dobra opcja dla ciebie.

Usługa Play Now TV Box przyda się też na pewno osobom, które współdzielą mieszkanie (a tym samym, dostęp do telewizora) z innymi i chciałyby móc w tym samym czasie odtwarzać różne programy na różnych urządzeniach. W ten sposób np. ty możesz oglądać film na telewizorze w salonie, a twój współlokator –  program rozrywkowy na tablecie w drugim pokoju.

Materiał zewnętrzny