Wtorek, 7 kwietnia 2020

imieniny: Hermana, Rufina, Donata

RSS

Kredyt idealny. Na co zwracamy uwagę przy pożyczaniu pieniędzy?

26.03.2020 11:02 | 0 komentarzy | (s)

Rozglądając się za formą finansowania naszego celu z pewnością będziemy rozważać kredyt gotówkowy. Jest to jedna z popularniejszych i, co ważne, bezpieczniejszych opcji dostępnych na rynku. Chcąc się na niego zdecydować, musimy przeanalizować różne czynniki oraz warunki z nim związane. Jaki kredyt byłby dla nas najlepszy? W jaki sposób będziemy w stanie określić, że to idealne rozwiązanie? Przyjrzyjmy się, na co zwracamy uwagę przy podejmowaniu decyzji o kredycie.

Kredyt idealny. Na co zwracamy uwagę przy pożyczaniu pieniędzy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pilnujemy kosztów. Co ma znaczenie?

Porównując oferty, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na koszt kredytu. Na podstawie danych zebranych w raporcie Polaków portfel własny „Wiosenne wyzwania”, sporządzonego przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów, możemy stwierdzić, że oprocentowanie było najczęściej wskazywanym czynnikiem istotnym dla kredytobiorcy. Aż 64% Polaków zadeklarowało, że jest to dla nich ogromnie ważne przy podejmowaniu decyzji.

Sama wysokość oprocentowania to jednak nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Niemniej ważna jest stałość tego oprocentowania. Gwarancja tego, że nie zmieni się ono przez czas obowiązywania umowy stanowi kolejny ważny czynnik wpływający na ogólny koszt zobowiązania. W tym przypadku ma to duże znaczenie dla 31% badanych osób.

Warto przyjrzeć się także innym kosztom towarzyszącym. Przykładem może być tu prowizja przy zawieraniu umowy. Jej wysokość zależna jest od banku oraz sposobu zawierania umowy. Kredyt gotówkowy online pozwala dopasować kwotę i ratę do indywidualnych potrzeb, a sam proces ubiegania się o dofinansowanie przebiega bez wychodzenia z domu.

Jak wielu formalności musimy dopełnić?

Kredyty gotówkowe ze względu na uwarunkowania prawne wymagają dopełnienia konkretnych formalności. Możemy do nich zaliczyć konieczność przedstawienia zaświadczenia o dochodach. Wiele zależy od banku, w którym wnioskujemy o środki finansowe. Procedury oraz wymagane dokumenty mogą się od siebie różnić, a tym samym cały proces składania i rozpatrywania wniosku może wyglądać inaczej.

Minimum formalności przy wnioskowaniu o kredyt okazało się kluczowe dla ponad 14% Polaków biorących udział w badaniu.

Ilość niezbędnych dokumentów wpływa także na czas przygotowania i rozpatrywania wniosku. W niektórych sytuacjach czas oczekiwania na decyzję i wypłatę środków może być bardzo istotny. Dlatego warto zawczasu dowiedzieć się, jak ten proces wygląda u naszego potencjalnego kredytodawcy. Przy wyborze oferty kredytu czas oczekiwania był ważny dla niemal 6% respondentów.

Elastyczność kredytu

Warto zwrócić uwagę, na jakie udogodnienia możemy liczyć podczas trwania kredytu. Różne sytuacje mogą wpłynąć na naszą zdolność do wywiązywania się z postanowień umowy. Uszczerbek na zdrowiu uniemożliwiający czasowe wykonywanie pracy, utrata stanowiska lub pogorszenie płynności finansowej mogą stać się dużą przeszkodą w terminowym spłacaniu rat. Dobrze jest więc zwrócić uwagę na możliwość czasowego zawieszenia lub zmniejszenia wysokości płaconych rat. Istotność tej opcji wskazało prawie 9% osób.

Pewne jak w banku. Znaczenie zaufania

Koszty, formalności i elastyczność to niezaprzeczalnie niemal najważniejsze czynniki, które bierzemy pod uwagę. Nie możemy jednak zapominać o wyborze właściwego kredytodawcy również w oparciu o jego reputację. Zaufanie do instytucji bankowej ma bardzo duże znaczenie, bo przekłada się bezpośrednio na nasz spokój i komfort. Warto więc korzystać z usług sprawdzonych banków, z wieloletnim doświadczeniem na rynku, np. Santander Consumer Banku — banku od kredytów. Dzięki temu zapewnimy sobie bezpieczeństwo w kwestii kredytu gotówkowego i możemy być pewni, że nie zaskoczą nas żadne nieprzyjemności.

Materiał zewnętrzny