Wtorek, 31 marca 2020

imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny

RSS

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków - gdzie szukać?

23.03.2020 16:15 | 0 komentarzy | (s)

Jak wskazują dane European Injury Data Base, do 42% wszystkich wypadków powodujących przejściowy lub trwały uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć, dochodzi w domu lub podczas wypoczynku. Jeżeli dodać do tego zdarzenia dotykające ludzi w drodze do pracy i z pracy, a także w samym miejscu zatrudnienia, uzyskamy spektrum możliwości dla wystąpienia nieszczęśliwych wypadków, których konsekwencje mogą być niezwykle dotkliwe. Nieocenioną pomoc w takich sytuacjach zapewniają ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Czym są te produkty i gdzie szukać najlepszej oferty?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków - gdzie szukać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to ochrona gwarantująca wypłatę środków w przypadku doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia w wyniku nagłego, nie dającego się przewidzieć zdarzenia. Zakres ubezpieczenia może obejmować wypadki, do których doszło w miejscu pracy (szkole) lub w drodze do niego oraz z niego. Możliwe jest też rozszerzenie ochrony do 24 h na dobę. Ubezpieczenie NNW, jako ochrona w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, stanowi podstawowy wariant tego produktu, który można rozszerzyć o szereg dodatkowych klauzul. Niektóre z nich to:

  • klauzula 01 - zawał serca i udar mózgu,
  • klauzula 02 - dzienne świadczenia szpitalne,
  • klauzula 03 - koszty leczenia,
  • klauzula 04 - koszty zakupu sprzętu ortopedycznego i środków pomocniczych,
  • klauzula 05 - koszty przekwalifikowania zawodowego.

Z ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków mogą skorzystać osoby, które w dniu podpisywania polisy nie ukończyły 70 r.ż., a w przypadku wariantu obejmującego klauzulę 01, które nie ukończyły 65 r.ż.

Czym różni się  ubezpieczenie NNW od NNWK?

W potocznym rozumieniu, wiele osób utożsamia ubezpieczenie NNW z produktem, jakim jest NNWK, czyli ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów. Drugi zakres ochrony dotyczy jednak nagłych zdarzeń komunikacyjnych, a więc najczęściej konsekwencji kolizji drogowych. Podobnie, jak w przypadku NNW, ubezpieczenie to obejmuje wypłatę świadczeń w następstwie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierć osoby objętej ochroną. W ramach NNWK ubezpieczenie dotyczy zarówno kierowcy pojazdu, który brał udział w wypadku, jak również jego pasażerów.

Ubezpieczenie NNW - na co zwrócić uwagę wybierając ofertę?

Oferta ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków jest na polskim rynku branżowym bardzo bogata. Ubezpieczyciele proponują atrakcyjne pakiety świadczeń z możliwością rozszerzenia ich o kolejne klauzule czy dodatkowe produkty. Osoba zainteresowana wykupieniem polisy NNW może się w związku z powyższym poczuć zagubiona. Ważne jednak, aby wybierając optymalną ochronę, zadać sobie kilka podstawowych pytań. 

Najważniejszym aspektem do rozważenia będzie to, czy ubezpieczenie ma obejmować jedną osobę, czy całą rodzinę. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb, jednak warto pamiętać, że zakup ubezpieczenia w pakiecie jest często tańszy niż pojedyncza polisa. W tym miejscu należy również rozważyć zakres ochrony. To czy wystarczające będą podstawowe świadczenia, czy jednak rozszerzone o dodatkowe klauzule, również stanowi kwestię zupełnie indywidualną.

Dla niektórych osób, istotnym aspektem ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków będzie to, czy zagwarantuje ono ochronę jedynie na terenie Polski, czy również za granicą. Wreszcie, kluczowy czynnik dla osoby ubezpieczającej się stanowić będzie oczywiście suma ubezpieczenia. Musi ona zagwarantować realną pomoc w momencie poniesienia trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci.

Gdzie warto wykupić ubezpieczenie NNW?


Niektórzy twierdzą, że wybór ubezpieczyciela ma drugorzędne znaczenie, a najważniejszy jest zakres proponowanej przez niego ochrony. Abstrahując od tego poglądu, warto pamiętać, że to właśnie od rzetelności ubezpieczyciela zależy, jak szybko zostaną wypłacone świadczenia oraz to, na jaki komfort współpracy będzie mogła liczyć osoba ubezpieczona. Warto więc wybierać sprawdzone marki, cieszące się zaufaniem Klientów i mogące pochwalić się długoletnim doświadczeniem w branży. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oferowane jest choćby przez firmę TUZ TUW, która od lat z powodzeniem wspiera swoich Klientów: tuz.pl/produkty/ubezpieczenie-nastepstw-nieszczesliwych-wypadkow-nnw/.

Materiał zewnętrzny