Wtorek, 7 kwietnia 2020

imieniny: Hermana, Rufina, Donata

RSS

Jak dbać o meble metalowe?

19.03.2020 18:32 | 0 komentarzy | (s)

Meble wykonane z metalu są bardzo wytrzymałe, odporne na wiele czynników, jednak brak ostrożności z naszej strony może spowodować uszkodzenie powłoki lakierniczej i zarysowania powierzchni. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, by meble zachowały swój wygląd i funkcjonalność na długie lata.

Jak dbać o meble metalowe?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Używanie mebli zgodnie z przeznaczeniem

Przede wszystkim należy używać mebli zgodnie z przeznaczeniem. Choć meble metalowe są odporne na wilgoć, nie należy ich użytkować w pomieszczeniach narażonych na bezpośrednie działanie wilgoci. Nie wolno dopuszczać do tego, by meble stały na mokrych posadzkach. Nie powinno się przechowywać na nich mokrych i wilgotnych przedmiotów ani przedmiotów zawierających substancje żrące i substancje powodujące korozje.

Czyszczenie mebli odpowiednimi środkami

Metal to materiał gładki, zabrudzenia na meblach metalowych szybko stają się więc widoczne. Kurz, pył i inne zabrudzenia można jednak szybko z nich usunąć za pomocą miękkiej ściereczki, której nawet nie musimy moczyć w żadnym płynie. Od czasu do czasu można wyczyścić meble metalowe na mokro. Na ściereczkę namoczoną w ciepłej wodzie należy wylać niewielką ilość łagodnego detergentu i przetrzeć dokładnie meble, następnie dokładnie je wysuszyć.

Nie powinno się zbyt często czyścić mebli na mokro, gdyż wilgoć może spowodować korozję lub przebarwienie metalowych powierzchni. Trzeba też unikać silnych środków do czyszczenia, rozpuszczalników, ostrych narzędzi, drucianych gąbek. Mogą one zniszczyć zewnętrzną warstwę mebli oraz przyspieszyć ich korodowanie.

Jeżeli pragniemy, by nasze meble metalowe ładnie błyszczały, należy przetrzeć je od czasu do czasu ściereczką umoczoną w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Gdy na meblach pojawi się rdza, można użyć preparatu Fosol – odrdzewiaczu do stali i żeliwa.

Meble metalowe w większości pokryte są powłoką lakierniczą zabezpieczającą meble przed szkodliwym działaniem środowiska. Podczas umieszczania przedmiotów na półkach i w szufladach należy uważać, by krawędzie tych przedmiotów nie naruszyły powłoki mebli. Nie powinno się przechowywać przedmiotów zbyt ostrych.

Meble metalowe warto od czasu do czasu pokryć nową warstwą preparatu przeznaczonego do konserwacji mebli metalowych. Meble będą trwalsze.

Pamiętajmy, że nawet najsolidniejszy regał metalowy - bogata oferta w sklepie e-regaly.pl - metalowa szafa czy szafka może okazać się produktem bezużytecznym, nadającym się nawet po kilku miesiącach do wyrzucenia, jeśli odpowiednio o mebel nie zadbamy.

 

Materiał zewnętrzny