Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Uczennica zaśpiewała na studniówce. Wyjątkowy bal wodzisławskiego Ekonomika [ZDJĘCIA, WIDEO]

14.02.2020 20:44 | 0 komentarzy | mad, juk

Kolejni maturzyści bawią się na studniówce. Tym razem swój bal zorganizowały klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. – Dziś, 14 lutego nie ma przed nami żadnej przepaści. Jest magia, wspaniała atmosfera studniówkowego wieczoru. Jesteśmy my i nasi nauczyciele, którzy przestali być zwyczajni, stali się niezwykli, bo chcieli skorzystać z naszego zaproszenia do wspólnej zabawy – mówiła uczennica Agata Wowra, która poprowadziła część oficjalną z Arturem Siedlaczkiem.

Uczennica zaśpiewała na studniówce. Wyjątkowy bal wodzisławskiego Ekonomika [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed tygodniem w pogrzebieńskim "Anielskim Młynie" bawiły się trzy klasy maturalne wodzisławskiego Ekonomika (więcej TUTAJ). Na 14 lutego zaplanowano kolejny bal, tym razem dwóch pozostałych klas. Uczniowie na miejsce zabawy wybrali Dom Przyjęć "Ewa" w Piecach.

Podczas wieczoru nie mogło zabraknąć podziękowań. Dziękowali przede wszystkim uczniowie swoim wychowawcom, nauczycielom i dyrekcji. Nie brakowało także kwiatów.

Maria Lach, dyrektor wodzisławskiego Ekonomika przyznała, że bal studniówkowy przypomina, że za symboliczne sto dni uczniowie przystąpią do egzaminów maturalnych. – Ten wieczór pokazuje także, że przed wami ostatni etap edukacji w wodzisławskim Ekonomiku – mówiła do uczniów pani dyrektor. Życzyła również bardzo dobrych wyników na egzaminie maturalnym oraz udanej zabawy.

Bal oficjalnie rozpoczęto staropolskim polonezem. W tę podniosłą atmosferę maturzystów wprowadziły słowa Adama Mickiewicza:

Podkomorzy rusza. I zlekka zarzuciwszy wyloty kontusza, I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi. I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.

– Powtarzając za wieszczem "Poloneza czas zacząć" – oznajmiła Agata Wowra. Uczniowie najpierw zatańczyli z nauczycielami, a następnie poszczególne klasy osobno. Wszystkie łączyła elegancja (poniżej prezentujemy wideo każdego z układów).

Część oficjalną zwieńczył wyjątkowy akcent. Na środku sali stanęły dziewczyny technikum hotelarskiego. Nagle z tej grupy wyłoniła się wokalistka - Wiktoria Kiełkowska, która zaczęła śpiewać piosenkę Mroza "Nic do stracenia". Dziewczyny w tle były natomiast chórkiem, który w oryginale wykonuje grupa Sound'n'Grace.


Część 1 - uczniowie z nauczycielami


Część 2 - klasa 4THL (wychowawca Lucyna Skrobot – Kubina)


Część 3 - klasa 4THI (wychowawca Katarzyna Juraszek)