Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Wartość złotych obrączek. Pierwsze w 2020 roku Złote Gody w Raciborzu [FOTO, WIDEO, AUDIO]

09.01.2020 10:18 | 3 komentarze | ma.w

Złoty jubileusz małżeństwa obchodziło 8 stycznia w Raciborzu 8 par. Dowiedziały się od prezydenta Dariusza Polowego, ile warte są ich obrączki. Uroczystość poprowadziła kierownik USC Katarzyna Kalus.

Wartość złotych obrączek. Pierwsze w 2020 roku Złote Gody w Raciborzu [FOTO, WIDEO, AUDIO]
Prezydent Raciborza wręczył medale świętującym Złote Gody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szefowa Urzędu Stanu Cywilnego w Raciborzu podkreśliła, że obecni w Pałacu Ślubów dowiedli trwałości swego związku, który przetrwał 50 lat. - Dotrzymali państwo przyrzeczenia sprzed pół wieku, że wasze małżeństwo będzie zgodne, szczęśliwe i trwałe. Składaliście je u wiosny swego życia i to zobowiązanie okazało się rzetelne, wypełniliście je. Stanowicie wzór dla wszystkich, fundament rodziny - podkreśliła Katarzyna Kalus.

Głowa miasta zaznaczyła, że 50 lat pożycia małżeńskiego przy 53 latach życia Dariusza Polowego, daje jubilatom znaczną przewagę w doświadczeniu życiowym. - Ale coś już na ten temat wiem - uśmiechnął się Dariusz Polowy. Zapytał zgromadzonych, czy wiedzą ile są warte ich obrączki małżeńskie.

- To jakieś 2 gramy złota, pewnie kosztują jakieś 1000 zł. Ale mają inną wartość: lata wspólnej wędrówki przez życie, te radości i kłopoty. Panom jest łatwiej w tej wędrówce, a paniom trudniej. Dla mężczyzny małżeństwo jest zawinięciem do szczęśliwego portu. Dla kobiety jest otwarciem się oceanu, bo zadba, aby dom funkcjonował, jak należy - opowiadał w Pałacu Ślubów Dariusz Polowy.

Podzielił się także receptą na szczęśliwe małżeństwo, którą stara się wprowadzać w swoim związku. Mężczyzna, który wskazał tę receptę prezydentowi, umówił się z żoną, że ona będzie w małżeństwie odpowiedzialna za te drobne rzeczy, a on będzie wkraczał, gdy pojawią się poważne problemy. - Chwalić Boga takich poważnych problemów nigdy nie było - stwierdził włodarz, wywołując uśmiechy na twarzach jubilatów.

Polowy dodał, że mężczyzna nie dostrzega wszystkich szczegółów budujących związek i dlatego dziękuje on wszystkim paniom, że wytrzymują ze swoimi mężami. - Wiem, że nie jest to łatwe, a panom gratuluję, że nie dostarczyli małżonkom zbyt wielu kłopotów - podsumował prezydent Raciborza. Towarzyszyła mu w Pałacu Ślubów rzeczniczka prasowa urzędu miasta Lucyna Siwek.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Katarzyna Kalus

Katarzyna Kalus

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Raciborzu

Lucyna Siwek

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz