Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Telefon prawie idealny – dlaczego warto kupić Xiaomi Mi 9T?

26.11.2019 14:15 | 4 komentarze | (s)

Xiaomi Mi 9T to telefon niemalże idealny. Atrakcyjna cena, rewelacyjny aparat, doskonała wydajność oraz najwyższej klasy wyświetlacz to jego atuty. Dziś sprawdzamy, jak prezentują się one na tle konkurencji.

Telefon prawie idealny – dlaczego warto kupić Xiaomi Mi 9T?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Xiaomi Mi 9T: cena

Model Xiaomi Mi 9T można nabyć w Polsce za mniej niż 1500 zł przy płatności jednorazowej lub rozłożyć tę kwotę na kilka mniejszych rat płatnych razem z abonamentem. Na tle innych flagowców jest to oferta bardzo korzystna. Dla porównania, za Samsunga Galaxy S10, w oficjalnej dystrybucji, trzeba obecnie zapłacić około 2400 zł, a za Huawei P30 około 2200 zł. O iPhone’ach w ogóle nie wspominając. Jeżeli nasz budżet jest ograniczony, powinniśmy się przyjrzeć z bliska temu urządzeniu.

Xiaomi Mi 9T: wyświetlacz

Smartfon Xiaomi Mi 9T ma bardzo dobry wyświetlacz o przekątnej 6,39 cala. Wykonano go w technologii AMLED, czyli w najlepszym standardzie jaki jest obecnie dostępny na rynku. Telefon wyświetli dzięki temu zdjęcia w rozdzielczości 1080 na 2340 pikseli. Pod względem innych parametrów na uwagę zasługuje przede wszystkim obsługa HDR, standardu który gwarantuje nienaganne wyświetlanie wszystkich detali. Na rynku są być może nieco lepsze wyświetlacze – trochę jaśniejsze, trochę większe – jednak rozwiązanie z Xiaomi 9T to bez wątpienia to światowa czołówka.

Xiaomi Mi 9T: aparaty

To samo można powiedzieć o aparatach. Z tyłu mamy do dyspozycji trzy obiektywy, a z przodu jeden. Obiektywy wykorzystane w ich produkcji to rozwiązania z najwyższej półki. Na przykład obiektyw szerokokątny w modelu Mi 9T to matryca 48 MP i jasność f/1.8. Na rynku można znaleźć nieco lepsze parametry, warto zastanowić się jednak, czy naprawdę ich potrzebujemy. Przykładowo, inny telefon Xiaomi, Mi Note 10 może pochwalić się rekordową matrycą 108 MP i światłem f/1.7 (to naprawdę robi wrażenie). Parametry, które znajdziemy w aparatach z telefonu Mi 9T, to powód do chwały, a nie wstydu. Niewielu producentów zbliża się do rozwiązań, które proponują nam Chińczycy.

Xiaomi Mi 9T: procesor

Niewątpliwym atutem smartfona Xiaomi Mi 9T jest ośmiordzeniowy układ Snapdragon 730. Na rynku są szybsze rozwiązania, które produkuje Qualcomm, czyli ta sama firma, która dostarczyła układy Xiaomi. Bardzo wydajne są też najlepsze Exynosy od Samsunga, ale – w chwili obecnej – stawce przewodzi Apple z procesorami Bionic. Pytanie tylko, czy potrzebujemy wydajności za każdą cenę. Snapdragon 730 to układ, na który nie można narzekać – jest szybki i sprawdzony.

Cena + aparat + procesor + wyświetlacz = telefon idealny

Podsumowując przedstawione dotąd cechy, szybko dojdziemy do wniosku, że Xiaomi Mi 9T to telefon prawie idealny. Pod względem ceny nie ma sobie równych, lecz nie jest to jego najważniejszy atut. Choć na rynku są telefony mające nieznacznie lepsze wyświetlacze, aparaty czy procesory, nie są to poważne różnice, a potencjalna oszczędność wydaje się ogromna. To dlatego popularność telefonów Xiaomi Mi rośnie w tak szybkim tempie.

Materiał zewnętrzny