Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Eleganckie zaproszenia ślubne - klasyka zawsze w modzie

24.10.2019 17:59 | 1 komentarz | (s)

Jak powszechnie wiadomo klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Ta zasada ma zastosowanie nie tylko w modzie czy wystroju wnętrz, ale również w kategorii organizacji ślubu, przy wyborze zaproszeń ślubnych i pozostałych dodatków weselnych. Ponadczasowe, eleganckie dekoracje w neutralnych kolorach są bardzo powszechne, przez co również łatwo dostępne. Nietrudno jest je także dopasować do innych dodatków, tworząc gustowną całość. Wybierając klasyczny, elegancki wystrój waszej Sali weselnej, z łatwością dobierzecie także eleganckie zaproszenia ślubne. Spośród wielu kolekcji z pewnością znajdziecie niezliczoną ilość modeli zaproszeń ślubnych w pasującym, prostym, minimalistycznym stylu.

Eleganckie zaproszenia ślubne - klasyka zawsze w modzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klasyczne, eleganckie zaproszenia ślubne ze względu na swój uniwersalny charakter są również dobrą opcją dla tych par, które nie zdecydowały jeszcze do końca o tym, w jakim stylu organizowana będzie uroczystość. Zwłaszcza papeteria w neutralnych kolorach czy w minimalistycznym stylu, bez dodatkowych zdobień, to idealne rozwiązanie dla niezdecydowanych lub niepewnych w kwestii dekoracji ślubu i wesela. Jeśli więc zdecydujecie się na klasyczne zaproszenia ślubne, możecie być niemal pewni, że pasować będą do wybranego stylu, który ostatecznie panował będzie na waszej uroczystości.

Zaproszenia ślubne w stylu klasycznym przybierają różne formy. Może to być minimalistyczna, pojedyncza karta bez dodatkowych grafik, gdzie jedynym elementem ozdobnym jest treść i jej czcionka. Aby dodać takiemu zaproszeniu bardziej eleganckiego stylu, zastosować można dodatkowo złocone lub srebrzone elementy tekstu lub grafiki, które pięknie wyróżnią się na prostym w formie zaproszeniu. Innym przykładem klasyki mogą być romantyczne, delikatne zaproszenia ślubne z ozdobnym akcentem w formie kokardy. Użyta wstążka może być na przykład w neutralnym, kremowym odcieniu, pozostając w klasycznym stylu, lub w kolorze przewodnim waszego ślubu, dzięki czemu nawiążecie do pozostałych dekoracji na weselu. Wśród modeli zaproszeń ślubnych w klasycznym, eleganckim stylu często pojawia się także element koronki, który jest nieodłączną częścią bardzo wielu dekoracji ślubnych. Nawiązywać może ona również do samej sukni panny młodej. Kolejną delikatną ozdobą klasycznych zaproszeń są drobne cyrkonie, które nadadzą każdemu zaproszeniu elegancji. Papeteria z cyrkoniami idealna jest również gdy skłaniacie się ku dekoracjom w stylu glamour na waszym ślubie. Wówczas najlepszym wyborem będą złote zaproszenia ślubne z elementami kwiatów i tła w pastelowym lub wyrazistym kolorze.

Przy klasycznych zaproszeniach ślubnych, z małą ilością dodatkowych ozdób, dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego jest wykonana papeteria. Duże znaczenie ma także jakość nadruku. Kwestia jakości jest tak ważna głównie ze względu na prostą formę wykonania zaproszenia, ponieważ nie posiada ono wtedy innego elementu, na którym moglibyśmy skupić swoją uwagę. Wybierając zaproszenia ślubne w stylu minimalistycznym zapoznajcie się dokładnie z wykonaniem. Jeśli do Waszej uroczystości zostało jeszcze dużo czasu, warto jest zamówić próbki, aby upewnić się, że zaproszenia ślubne oraz inne dodatki są wystarczająco wysokiej jakości. Papeteria ślubna to piękna pamiątka, powinna więc spełniać Wasze oczekiwania.

Bardzo ważne jest również dobranie odpowiedniego rozkładu treści wewnątrz zaproszenia oraz czcionki, lub dla urozmaicenia wzoru – nawet kilku różnych czcionek. Zwłaszcza przy eleganckich zaproszeniach ślubnych w prostej, klasycznej formie jest to dobry sposób na wprowadzenie ciekawego elementu. Wybranie odpowiedniej czcionki może zmienić cały charakter zaproszenia. Bardzo prosta, czytelna czcionka nadaje nowoczesnego charakteru, zaś czcionka bardzo ozdobna, kaligraficzna sprawi, że zaproszenie będzie bardziej wyszukane i romantyczne. Podobnie na wygląd zaproszenia ślubnego może wpłynąć samo rozłożenie treści. Te istotne detale przy projektowaniu papeterii wpływają na jej charakter i zapowiadają styl weselnego przyjęcia.

Zdjęcia pochodzą z serwisu amelia-wedding.pl

Materiał zewnętrzny