Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Co czytają Polacy? 12 najlepszych książek

03.09.2019 14:15 | 0 komentarzy | (s)

Wbrew pozorom Polacy mimo rozwoju technologii nie przestają czytać książek. Przedstawiamy popularne pozycje, po które najchętniej sięgają.

Co czytają Polacy? 12 najlepszych książek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1. „A ja żem jej powiedziała...” Katarzyna Nosowska

Szczera i oryginalna obserwatorka rzeczywistości prosto i z humorem opowiada o zmaganiach z codziennymi przeciwnościami losu. Błyskotliwa i pełna dystansu do siebie opowieść o życiu rozbawi nie jedną przygnębioną osobę. 

2. „Jak u Barei, czyli kto to powiedział” Rafał Dajbor

Kultowe teksty, które przeszły do potocznego języka polskiego od strony kulis. Dajbor przytacza historie i anegdoty z okoliczności powstawania filmów, jednych z najsłynniejszych w dorobku kulturowym polskiego kina. 

3. „Wakacje 1939” Anna Lisiecka

Pełna detali i epizodów książka,o ludzich obecnych krótko lub znikających wraz z rozpoczęciem wojny w 1939 roku. Odtworzenie zabaw artystów i atmosfery tamtych lat zabiera czytelnika w prawdziwą podróż do przeszłości. 

4. „Pokolenie Marka Świdy” Andrzej Strug

Proza życia osób, które walczyły o niepodległą Polskę. Opowieść o zagubionym w XX leciu międzywojennym obywtelu, który nie potrafi odnaleźć się w nowym dla niego świecie. 

5. „Fortuna Kasjera Śpiewankiewicza” Andrzej Strug

Kolejna propozycja Struga, tym razem o świecie ludzi owładniętych pieniądzem. Historia uczciwego, małego człowieka, który przypadkowo zdobywa wielką wygraną i popada w towarzystwo oszustów i dusigroszy. 

6. „Skrzynia władcy piorunów” Marcin Kozioł

Polacy nie pozostają obojętni na potrzeby podopiecznych. Wśród czołowych książek dla dzieci znajdziemy intrygującą opowieść o chłopcu, wyruszającym na poszukiwania swojego taty, który zostawił mu tajemniczy list. Wraz z przyjaciółmi starają się rozwikłać zagadkę i przy tym stawiają czoło wielu przeciwnościom losu. 

7. „Requiem dla analogowego świata” Rafał Cichowski

Prawdziwa podróż w czasie do roku 1997. Codzienne życie ludzi zostało opisane z niebywałą dbałością o szczegóły. Przenosimy się w lato w mieście, gdzie czwórka przyjaciół przygotowuje się do nadchodzących wakacji. Ta książka to hołd do beztroskiego i nieświadomego świata, który utraciliśmy bezpowrotnie. 

8. „Francuska opowieść” Krystyna Mirek Wśród

Literatury dla dzieci i młodzieży możemy także znaleźć pozycję, która przenosi nas w świat słonecznej południowej Francji. Czwórka przyjaciół wyrusza w podróż, która niespodziewanie splata ich losy. Staną przed trudnymi wyborami, które mogą całkowicie zmienić ich życie. 

9. „Czy psychodeliki uratują świat?” Maciej Lorenc

Kolejne badania i dowody naukowe dostarczają nam coraz to nowych informacji na temat świata narkotyków. Najnowsze badania dowodzą przydatności psychodelików w leczeniu np. depresji. Książka przedstawia różne punkty widzenia ekspertów z dziedziny psychologii i psychofarmakologii, które mogą rzucić zupełnie nowe światło na owy temat. 

10. „Nikt nie idzie” Jakub Małecki

Subtelna, hipnotyzująca opowieść o zamkniętej we własnym świecie kobiecie, która żyje wspomnieniami. Niespodziewanie jej życie wywraca się do góry nogami za sprawą pewnego zdarzenia. Pełna niedopowiedzeń historia obcych sobie ludzi, którzy stają się dla siebie najbliżsi. 

11. „Królestwo” Szczepan Twardoch

Kontynuacja „Króla”, jednego z bestsellerów ostatnich lat. Obraz Warszawy po powstaniu i życie osób, które starają się przetrwać za wszelką cenę. Opowieść o losach ofiar wojennych i ich oprawców. Jak pozostać człowiekiem w tak trudnych czasach? 

12. „Testament” Remigiusz Mróz

Renomowany lekarz z Warszawy zostaje właścicielem sporej nieruchomości, w spadku po jednej z pacjentek. Jednak jego entuzjazm nie trwa długo, ponieważ po dotarciu na miejsce czeka go kolejne, wielkie zaskoczenie. Mężczyzna odkryje jeszcze wiele innych sekretów rodziny kobiety, która pozostawiła mu ową nieruchomość.

Materiał zewnętrzny