środa, 21 sierpnia 2019

imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

RSS

Ekologiczna budowa domu? Dbanie o planetę zacznij od dachu

05.08.2019 12:52 | 0 komentarzy | (s)

Coraz bardziej popularny staje się trend na bycie eko. Staramy się wybierać tylko sprawdzone produkty spożywcze, oszczędzamy energie, segregujemy śmieci, minimalizujemy ilość niepotrzebnego plastiku w naszym otoczeniu. Czy podczas budowy domu i jego remontu również możemy zadbać o to, aby nie szkodzić ziemi? Okazuje się, że tak! Wystarczy zdecydować się na odpowiedni dach. Taki, którego solidność i ekologiczność to dwa największe synonimy. Na co zatem zwracać uwagę przed wyborem takiego, a nie innego pokrycia?

Ekologiczna budowa domu? Dbanie o planetę zacznij od dachu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał, który można poddać recyklingowi

Podczas zakupu dachu i jego wyboru zazwyczaj liczy się to, aby był odporny, w miarę lekki, solidny, ognioodporny i bezpieczny. Jak się okazuje, jednocześnie może być też i eko, wystarczy, że zostanie wykonany ze stali, która jest materiałem niezwykle przyjaznym dla środowiska. Co ważne w nieskończoną ilość razy może być poddawana recyklingowi, a finalnie nie traci swoich ważnych właściwości. Dlatego po okresie eksploatacji takiego dachu można go bez problemu poddać obróbce i przerobić na zupełnie inny produkt.

Czy wiesz, że dachy GERARD z tłoczonych blachodachówek z posypką wulkaniczną to jedno z najbardziej przyjaznych środowisku rozwiązań dachowych? Koniecznie sprawdź tę metodę!

Mniej drewna – zadbaj o życie lasu!

Bardzo ważnym elementem takiego pokrycia domu jest także więźba dachu. Blachodachówka z posypką od firmy GERARD nie potrzebuje bardzo rozbudowanej konstrukcji. W efekcie dochodzi do dużej oszczędności surowca, jakim jest drewno. Konieczne jest wycięcie zdecydowanie większej ilości drzew, wtedy kiedy robimy pokrycie dachu z dachówek betonowych lub dach z blachodachówki tłoczonej. Finalnie przekłada się to nie tylko na ekologię, ale też na oszczędności!

Co z transportem dachu?

Jak się okazuje, transport materiałów stalowych także jest eko, a to dlatego, że jest mniej energochłonny. Blachodachówka z posypką jest zdecydowanie lżejsza niż pokrycia ceramiczne czy betonowe. Aby przewieźć blachodachówki wykonane z innego materiału niż stal, konieczne jest użycie jednej średniej wielkości ciężarówki.

Finalnie w tej samej ciężarówce zmieszczą się blachodachówki tłoczone GERARD w zdecydowanie większej ilości. Materiał ten wystarczyłby na dachy dla nawet dziesięciu domów. Co to oznacza dla środowiska? Zdecydowanie mniej emisji szkodliwego dwutlenku węgla i mniej energii w transporcie. Rozważ to zwłaszcza wtedy, kiedy planujesz budowę kilku budynków. Oszczędności energii i kosztów będą jeszcze większe!

Mniejsze zużycie dwutlenku węgla – oddychajmy pełną piersią!

Dachówka tego typu to ponadto skrócenie szlaków komunikacyjnych. Preferujemy tylko i wyłącznie partnerów lokalnych. Finalnie dochodzi do mniejszej emisji dwutlenku węgla. Tego typu surowce w miarę możliwości dostarczane są ponadto za sprawą transportu kolejowego. Przy dużych ilościach przewożonego materiału ma to bardzo wiele plusów. Mniejszy ruch na drogach to korzyści dla nas wszystkich! Solidne i ekologiczne dachy – przekonaj się, że jest to możliwe.

Materiał zewnętrzny