Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wielka bitwa na przedpolach grodu Racibora, czyli Raciborski Festiwal Średniowieczny [ZDJĘCIA]

W ruch poszły miecze, szable, topory i włócznie... Wojowie nie oszczędzali się, czym zasłużyli na brawa publiczności. Zobaczcie jak to wyglądało!

Wielka bitwa na przedpolach grodu Racibora, czyli Raciborski Festiwal Średniowieczny [ZDJĘCIA]

Materiał wideo:

Oryginalne wyroby rzemieślnicze wzorowane na średniowiecznych motywach zdobniczych z terenów słowiańszczyzny oraz północy Europy, pokaz kowalstwa artystycznego, szkółka walki dla młodych wojów, prezentacja drużyn oraz wielka bitwa - to wszystko czekało na gości X Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego. W galerii prezentujemy obszerną fotorelację z imprezy.

To jednak nie koniec atrakcji, które czekają na gości tegorocznego Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego:

Sobota 8 czerwca 2019 r. (ul. Markowicka w Raciborzu)

  • 8:30 – koncert zespołu Roderyk
  • 20:00 – koncert zespołu Żywiołak

Niedziela 9 czerwca 2019 r. (ul. Markowicka w Raciborzu)

  • 11:30-14:30 – warsztaty rzemiosł dawnych
  • 12:00 – walki drużynowe na „moście”
  • 13:00 – turniej łuczniczy dla publiczności
  • 13:30 – turniej walk wojów (finał)
  • 14:30 – turniej szkoły walki dla dzieci
  • 15:00 – koncert zespołu Ketrar
  • 16:00 – rozdanie nagród i zakończenie Festiwalu

Ponadto: prelekcje historyczne z oprowadzaniem po obozowisku, tor łuczniczy, pokazy rzemiosła dawnego, występy kuglarzy i grajków ulicznych, jarmark rękodzieła współczesnego, gry i zabawy dla dzieci, obozowisko Słowian i wikingów, około 300 odtwórców wczesnego średniowieczna.

Wstęp bezpłatny.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].