Poniedziałek, 16 grudnia 2019

imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

RSS

Zumba, pilates, a może aerobik - jaką aktywność wybrać?

14.03.2019 06:34 | 0 komentarzy | (s)

Nasze ciało stworzone jest do ruchu. Dzięki niemu dbamy o swoje ciało, sylwetkę, a także psychikę. Podczas ćwiczeń wydzielają się endorfiny, hormony szczęścia. Regularna aktywność sprawia, że mamy więcej energii. Kluby sportowe kuszą szeroką ofertą różnych treningów. Można łatwo się zgubić w gąszczu propozycji. Postanowiliśmy jednak przybliżyć kilka z nich, idealnych dla każdej kobiety. Niezależnie od tego, czy trenujesz regularnie, czy dopiero szukasz aktywności dla siebie — każda z tych dziedzin ma mnóstwo do zaoferowania.

Zumba, pilates, a może aerobik - jaką aktywność wybrać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zumba

Zumba ostatnio zdobyła ogromną popularność, czemu ciężko się dziwić. Jest energetyzująca i ciężko źle się bawić podczas treningu. Czym jednak tak naprawdę jest zumba? To trening opierający się na tańcu — połączenia latino, reggetonu, salsy i merengue — i elementami aerobiku. Podczas treningu wykonuje się choreografię do gorących, latynoskich rytmów. Zumba daje energię, uwalnia od stresu, ale też doskonale rzeźbi sylwetkę. Podczas ćwiczeń zaangażowane jest całe ciało, z dużym naciskiem na brzuch, uda i pośladki, które najczęściej są najbardziej problematycznymi miejscami w ciele kobiety - zauważa ekspert z byc-zdrowym.pl/.

Ogromną siłą zumby jest jej różnorodność, a jednocześnie prostota. Układów nie trzeba zapamiętywać, można nauczyć się ich w trakcie pojedynczych  zajęć. Dzięki temu można po prostu się ruszać i kompletnie odstresować. Różnorodność oznacza natomiast szybsze i wolniejsze elementy wykonywane podczas jednego treningu. W ten sposób ćwiczy się zarówno kondycję, jak i siłę czy rozciągnięcie mięśni. Pozwala to także zrównoważyć wysiłek i zapobiega treningom ponad siły. Jednak nie można zapominać o jednej z największych zalet zumby — energetycznej muzyki. Wprawia ona w dobry nastrój i zachęca do ruszenia się z miejsca. Z pewnością na zajęciach poznasz mnóstwo nowych utworów pełnych radości i energii! Zumba z pewnością rozbudza też poczucie rytmu, a elementy taneczne poprawiają sylwetkę, ale też nadają gracji i lekkości ruchom naszego ciała, także poza salą treningową.

(Sprawdź działanie byc-zdrowym.pl/member-xxl-opinie-cena-sklad/)

Pilates

Pilates to idealna propozycja dla kobiet, które szukają spokojniejszego, wręcz relaksacyjnego treningu. Został on opracowany w latach 20. XX wieku. Łączy w sobie elementy gimnastyki, tai-chi, jogi i baletu. Podczas treningu równie ważne, co samo wykonywanie ćwiczeń, jest odpowiednie kontrolowanie oddechu. Ruchy są spokojne, wolne, ale precyzyjne. Wykonuje się je przy łagodnej, relaksującej muzyce.

Pilates jest treningiem polecanym wszystkim, bez względu na płeć, wiek czy kondycję. Angażuje on całe ciało, w tym nawet najmniejsze, głęboko ukryte mięśnie. Szczególnie polecany jest osobom, które potrzebują pomocy ze względu na plecy. Działają zbawiennie na kręgosłup i zapewniają ulgę osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Regularne treningi pomagają także zwiększyć świadomość swojego ciała. Jeśli więc szukasz zajęć, w których trakcie się zrelaksujesz, odpoczniesz, a przy okazji zadbasz o swoją sylwetkę, pilates może być idealny właśnie dla Ciebie. Aby rozpocząć treningi, potrzebujesz tak naprawdę jedynie maty.

Dzięki regularnym treningom poprawisz nie tylko kondycję fizyczną, ale też psychiczną.Pilates jest idealną propozycją dla osób pracujących umysłowo — dzięki spokojnej formie i kontroli oddechu zrelaksujesz się, a ćwiczenia rozluźnią napięte mięśnie ramion i karku oraz wzmocnią korpus, tak często obciążony podczas długotrwałego siedzenia. Trening nie rozbudowuje mięśni, jedynie je wzmacnia, jest zatem proponowany osobom, które dążą do smukłej, kobiecej figury.

(Czy znasz ten środek? byc-zdrowym.pl/silvets-tabletki-na-ochudzanie-cena-opinie-sklad/)

Aerobik

Aerobik to trening bardzo polecany kobietom. Jego ogromną zaletą jest zaangażowanie całego ciała oraz polepszenie kondycji i wydolności. Aerobik to zestaw ćwiczeń, podczas których zachodzi intensywna wymiana tlenowa, czyli inaczej kardio. Intensywna aktywność powoduje szybką utratę masy ciała oraz wyszczuplenie sylwetki, dlatego sprawdzi się u osób, które się odchudzają. Jednak aerobik może uprawiać tak naprawdę każdy.

Zazwyczaj trening aerobiku trwa około godziny i składa się z ćwiczeń wykonywanych razem z instruktorem w rytm muzyki. Poziom trudności jest dostosowany do grupy. Z łatwością można znaleźć zajęcia dedykowane także kobietom w ciąży czy osobom starszym. Do części ćwiczeń można używać sprzętów, takich jak hantle czy taśmy. Dzięki regularnym treningom zyskasz nie tylko smuklejszą sylwetkę. Aerobik świetnie poprawia wydolność serca i płuc. Treningi są dość intensywne i męczące, ale zapewniają świetną dawkę endorfin i są bardzo urozmaicone. Rozwój tego sportu sprawił, że powstało także mnóstwo odłamów. Jeśli szukasz czegoś nowego i świeżego, możesz spróbować dance aerobik lub aqua aerobik. Dla osób, które nie mogą  intensywnie uprawiać sportu, stworzona została odmiana low impact, zdecydowanie spokojniejsza i skupiona na kształtowaniu dużych grup mięśni.

Aerobik jest szczególnie polecany osobom, które chcą schudnąć. Podczas treningu tętno jest podniesione aż do 60-70% maksymalnego poziomu. Dzięki temu w ciele zachodzi wymiana tlenowa na wysokim poziomie. Oznacza to, że wtedy organizm spala tłuszcz najbardziej optymalnie.

Materiał zewnętrzny