środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

PILNE:

Stolarka w domu – drewno jako modny materiał w gustownej aranżacji wnętrz

18.02.2019 17:15 | 0 komentarzy | (s)

Bez wątpienia drewno jest tradycyjnym, pięknym i coraz chętniej wybieranym materiałem wnętrzarskim. Nadaje pomieszczeniom ciepła i przytulnego charakteru z delikatną nutą elegancji. A taki typ wystroju, jest szczególnie popularny wśród osób, którym zależy na pięknie prezentującym się mieszkaniu.

Stolarka w domu – drewno jako modny materiał w gustownej aranżacji wnętrz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co roku dekoratorzy, czy architekci uczestniczą w specjalistycznych targach wnętrz i designu gdzie prezentowane są najpopularniejsze trendy aranżacji pomieszczeń. Światowi organizatorzy zdają sobie sprawę, że młodzi ludzie, którzy właśnie są na etapie kupowania i projektowania swoich mieszkań chcą czegoś więcej niż katalogowe, monotonne aranżacje rodem ze sklepu IKEA. Dzisiejsi konsumpcjoniści są świadomi i zdecydowani tego, jak powinny prezentować się ich mieszkania. Pragną nie tylko sami być postrzegani jako nowocześni, eleganccy obywatele, ale równocześnie, aby wnętrza ich mieszkań czy domów odzwierciedlało taki sam wysoki status społeczny. Dlatego drewno i stolarka niezaprzeczalnie pomaga w osiągnięciu tego luksusowego efektu. Drewno jest wspaniałym materiałem o różnorodnej teksturze, kolorze, twardości. Coraz częściej popularne jest nie tylko gładkie i wyszlifowane drewno, ale również te (nie) perfekcyjne z widocznymi słojami czy sękami.

Przykładowo meble powstałe z sosny lub buku posiadają jasna i ciepłą barwę i sprawiają, że wnętrza są miłe i przytulne. Dobrze prezentują się w przestrzeni urządzanej w stylu rustykalnym lub skandynawskim. Dzięki temu aranżacje łączą się w jedną spójną całość.
Jeśli zależy nam na aranżacjach w stylu minimalistycznym, drewno również sprawdzi się w tego typu zabiegach! Na tle jasnych barw i prostych płaszczyzn drewniane dodatki nadadzą efektownego pazura i przełamią spokojny ton dekoracyjny.

Unikalnym rozwiązaniem jest drewno w kolorze białym. Drewniane dekoracje czy umeblowanie pomalowane na ten kolor są niezwykle subtelne, wnoszą świeżość i lekkość. Wspaniale współpracują z rustykalnymi dodatkami. 

Studio Loko jest jedną z agencji, która zajmuje się projektowaniem i aranżacją wnętrz. W swoich projektach jak najbardziej propaguje mieszkania, gdzie główną rolę gra naturalne drewno. Głównym atutem firmy jest to, że ich projekty i wykonanie charakteryzuje się wysokim profesjonalizmem oraz unikalnością. Studio Loko na stale współpracuje z profesjonalnym zakładem stolarskim, który używa wysokiej jakości materiały do każdego projektu. Dodatkowo architekci i designerzy z wysoko rozwiniętym zmysłem estetycznym oraz znajomością trendów dekoracyjnych, doskonale wiedzą jak połączyć drewniane aranżacje z innymi organicznymi materiałami jak szkło, czy kamień. Zastosowane przez nich propozycje oświetlenia LED wspaniale scala w jedność tego typu aranżacje i nadaje całemu projektowi niezaprzeczalnego uroku i klasy.

Materiał zewnętrzny