środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Organizacja balu studniówkowego - o czym warto pamiętać?

07.02.2019 14:45 | 0 komentarzy | (s)

Ostatni rok nauki w szkole średniej to nie tylko okres wytężonej nauki do matury, ale także niecierpliwe wyczekiwanie pierwszego, poważnego balu – zabawy studniówkowej. Aby uczniowie świetnie się na niej bawili i w wielkim stylu uczcili wkroczenie w dorosłe życie, studniówka powinna być starannie przygotowana. Oto elementy, o których powinniśmy pamiętać przygotowując się na to wydarzenie!

Organizacja balu studniówkowego - o czym warto pamiętać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wybór odpowiedniego miejsca na studniówkę

Zdecydowana większość współczesnych zabaw studniówkowych odbywa się w salach weselnych lub restauracjach. Niewiele pozostało już szkół, które w imię tradycji decydują się na zorganizowanie takiej zabawy na sali gimnastycznej. Lokale dysponują bowiem zdecydowanie większą ilością miejsca do zabawy, efektownymi dekoracjami oraz solidnym zapleczem gastronomicznym.

Bez względu jednak na to, w jakim miejscu zdecydujemy się zorganizować zabawę studniówkową, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Pierwszym z nich jest odpowiedni parkiet, którego obecność docenią zwłaszcza maturzystki bawiące się w butach na wysokim obcasie. Dobry do tańca i zabawy parkiet nie może być bowiem śliski, należy wykluczyć sale wyłożone kafelkami i płytkami podłogowymi. Zdecydowanie lepiej od nich sprawdzi się drewniany parkiet, który pozwoli maturzystom i nauczycielom na swobodną i bezpieczną zabawę w każdym rodzaju obuwia.

Wyjątkowy klimat i wystrój sali studniówkowej

Wybierając lokal na zabawę studniówkową należy zwrócić także uwagę na oświetlenie sali, jej nagłośnienie oraz odpowiednią ilość wolnej przestrzeni przeznaczonej do jedzenia i zabawy. Nie bez znaczenia będzie także ustawienie stołów oraz obsługa kelnerska, która zadba o serwowanie ciepłych posiłków.

Wyjątkowego klimatu zabawie studniówkowej nadadzą także dekoracje. Szczególnie warto przystroić salę akcentami, które są bezpośrednio związane ze szkołą, jej patronem oraz profilem. Świetnie sprawdzą się tu także personalizowane przypinki studniówkowe, które wręczymy wszystkim uczestnikom zabawy. Na przypinkach można umieścić m. in. logo szkoły, datę imprezy oraz hasło przewodnie.

Starsza i nowsza muzyka na studniówkę w profesjonalnym wykonaniu

Muzyka to jeden z najważniejszych elementów zabawy studniówkowej. Przyszli maturzyści, pomimo swojego młodego wieku, bardzo chętnie bawią się zarówno przy nowych przebojach aktualnie królujących w dyskotekach i lokalach, jak i przy starszych utworach dobrze znanym ich rodzicom. O odpowiednie zestawienie ze sobą ich wszystkich oraz przygotowanie playlisty studniówkowej zadba profesjonalny DJ.

Wartą uwagi propozycją muzycznej zabawy studniówkowej, która z pewnością urozmaici całą imprezę, jest karaoke. Samodzielne śpiewanie ulubionych piosenek w grupach lub pojedynczo dostarczy maturzystom wiele emocji oraz z pewnością stanie się jednym z najbardziej wyczekiwanych elementów programu imprezy.

Menu na studniówkę i tort

Studniówka jest zabawą, która z reguły trwa do białego rana. Powinna się więc na niej znaleźć odpowiednia liczba dań na ciepło oraz zimnych przekąsek, które dodadzą maturzystom energii niezbędnej do intensywnej zabawy. Podczas układania studniówkowego menu nie należy także zapominać o ciastach i napojach. Warto zamówić także tort, którego podanie będzie wspaniałym zwieńczeniem całej imprezy.

Partnerem artykułu jest Przypinka oferująca przypinki na studniówkę - więcej na przypinka.pl/przypinki-na-studniowke.

Materiał zewnętrzny