środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Walentynki - czy to dobry termin na oświadczyny?

28.01.2019 13:15 | 1 komentarz | (s)

Bez wątpienia to właśnie czternastego lutego obchodzone jest najważniejsze i najpopularniejsze święto zakochanych, jakim są walentynki. Nie każdy przy tym wie, że nazwa tych obchodów wywodzi się od imienia świętego Walentego, którego wielka miłość do niewidomej ukochanej sprawiła, że odzyskała ona wzrok. W dzisiejszych czasach walentynki obchodzone są niemalże już na całym świecie, jako święto radości, okazywania sobie uczuć, pisania listów miłosnych i wspólnego spędzenia czasu. Jak się okazuje, wiele osób w tym dniu decyduje się na wkroczenie w nowy etap ich związku jakim jest narzeczeństwo.

Walentynki - czy to dobry termin na oświadczyny?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym miejscu nasuwają się jednak pewne wątpliwości, mianowicie: czy aby na pewno czternasty luty jest odpowiednim dniem na zaręczyny. Jak się okazuje, ile osób tyle opinii. Przeciwnicy stoją na stanowisku, że wręczenie pierścionka zaręczynowego ukochanej w walentynki, to oklepany pomysł i najzwyczajniej w świecie pójście na łatwiznę. Z kolei zwolennicy, których jest naprawdę sporo biorąc pod uwagę spore zainteresowanie oświadczenia się w ten dzień każdego roku) uważają, że ogólny klimat i nastrój jaki panuje w walentynki, idealnie sprzyja zaręczynom.

Zobacz: Czy to już moment na oświadczyny?

Jaki sposób będzie najlepszy na zaręczyny w walentynki?

Pomimo dosyć silnych argumentów przemawiających za tym aby jednak czternasty luty nie został wybrany za dzień oświadczyn, to kontrargumenty w tej kwestii są jednak bardziej przekonujące. Przecież dzień świętego Walentego do idealny pretekst do wspólnego wyjścia na kolację czy też do kina. Jednak jak nie narazić się na odebranie oświadczyn w walentynki jako pójście na łatwiznę? Warto dokładnie przemyśleć jak mają wyglądać zaręczyny. W Internecie, forach internetowych czy nawet poradnikach, aż roi się od różnego rodzaju pomysłów wymagających mniej lub więcej zaangażowania. Jedną z lepszych koncepcji pozostaje zabranie ukochanej do restauracji - gdzie wcześniej umówimy się z obsługą, która - na przykład - zamiast standardowego menu poda naszej wybrance listę z jej cechami za które ją kochamy. Innym niekonwencjonalnym pomysłem będzie wyświetlenie w kinie, przed filmem, bądź po nim, napisu „wyjdziesz za mnie” i wyjęcie w tym momencie pierścionka zaręczynowego. Nie zapominajmy jednak o tym, że jeżeli nasza wybranka jest osobą spokojną i nie lubi być w centrum uwagi, to warto zaplanować bardziej kameralne oświadczyny.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Jeżeli już zdecydujemy się podjąć ten ważny krok, jakim są zaręczyny, warto dopracować nie tylko kwestie miejsca i okoliczności, ale także dokonać zakupu odpowiedniego pierścionka. Nie od dziś wiadomo, że wiele kobiet najbardziej ceni sobie złoto. Pierścionki zaręczynowe ze złota - chociaż z pewnością nie należą do najtańszych - od lat sprawdzają się najlepiej. Złoto nie tylko jest jednym z najtwardszych metali, niezwykle odpornym na zarysowania, ale nie da się też ukryć, że świetnie też wypada wizualnie. Co więcej, już na tym etapie warto wziąć pod uwagę aspekt, z jakiego metalu wykonane będą obrączki (statystycznie najczęściej wybierane jest złoto). Bez wątpienia zatem pierścionek zaręczynowy ze złota sprawdzi się najlepiej i będzie służył ukochanej przez długie lata.

Ogromny wybór pierścionków zaręczynowych w Auroria Diamonds.

Materiał zewnętrzny