Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Jakie meble do sypialni?

23.01.2019 12:08 | 0 komentarzy | (s)

Styl kolonialny kojarzony jest z elegancją i dobrym gustem. Wykształcił się w XIX w. głównie w brytyjskich posiadłościach w Azji i Afryce.

Jakie meble do sypialni?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kolonialnych pomieszczeniach dominują naturalne kolory, brązowe, beżowe, kremowe oraz odcienie zieleni. Ta paleta barw doskonale sprawdza się w sypialni, a styl kolonialny będzie idealnym wyborem dla osób ceniących naturalne materiały oraz solidne meble. Dzięki zastosowaniu przygaszonych odcieni, wnętrze będzie sprawiało wrażenie niezwykle przytulnego i ciepłego, nie tracąc swojej elegancji.       

W sypialniach europejskich kolonizatorów często gościły piękne, duże  łóżka z baldachimem:

Mimo, iż baldachim kojarzy się nam z łóżkami księżniczek, osadnicy wybierali je głównie ze względów praktycznych, miały ich bowiem chronić przed egzotycznymi owadami. Dziś tkanina zawieszona nad łóżkiem daje poczucie intymności i  przywodzi na myśl daleki podróże.

Szukając łóżka w nieco bardziej klasycznej formie możemy zainteresować się modelem z dużym ozdobnym drewnianym zagłówkiem w kolorze brązu:

Przy łóżku nie może zabraknąć efektownej szafki nocnej:

Ponieważ styl kolonialny cechuje się wieloma dekoracjami w egzotycznym klimacie, na szafce nocnej można postawić kwiat lub figurkę przywiezioną z dalekiej podróży. Ładnie zaprezentują się duże kwiaty w doniczkach na podłodze. Często wykorzystywanym motywem dekoracyjnym są  elementy bambusa, który jest trwały i ciekawie komponuje się w tym stylu. Ponadto ta intensywnie zielona roślina wspaniale wyróżnia się na tle ciemnych, drewnianych mebli:

Źródło: www.indianmeble.pl

W kolonialnej sypialni nie powinno zabraknąć rzeźbionej skrzyni z pięknymi zdobieniami, która niegdyś służyła do przewożenia rzeczy:

Urządzając sypialnie pamiętajmy o dodatkach, oprócz wspomnianej wcześniej  egzotycznej roślinności nie można zapomnieć o pamiątkach z podróży. Mogą to być staromodne obrazy na ścianach, stara, pożółkła mapa w ozdobnej oprawie. Ładnie zaprezentują się również złote świeczniki zamiast klasycznego żyrandola.  W takiej sypialni poczujemy się przytulnie i elegancko.

Meble kolonialne zawsze są na czasie. Idealnie pasują do mebli współczesnych. Świetnie odnajdują we wnętrzu eklektycznym. Doskonale prezentują się w nowoczesnych, loftowych, industrialnych aranżacjach.

Kolonialna estetyka sprawdzi się także w mieszkaniach osób chcących nadać wnętrzu indywidualny styl, używając do jego wypełnienia dodatków przywiezionych z podróży.

Materiał zewnętrzny