Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Po czym poznać, że należy udrożnić rury?

28.12.2018 12:16 | 0 komentarzy | (s)

Problem z zapychaniem się rur ma wiele czynników, a brak reakcji już przy pierwszych niepokojących sytuacjach, które by na to wskazywały, może skończyć się poważnymi konsekwencjami. Zatkanie się rury doprowadzić może do cofania się wody wraz z wszystkimi zanieczyszczeniami, jakie się w niej znajdują, co skutkuje nie tylko bałaganem, ale też zniszczeniami mebli, parkietu lub paneli.

Po czym poznać, że należy udrożnić rury?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze oznaki zatkania

Już w momencie, kiedy woda wolniej spływa w umywalce, wannie czy toalecie powinno się zareagować. To oznaka, że w którymś miejscu powstał czop składający się z zanieczyszczeń, który utrudnia swobodny przepływ wody i powoduje zatrzymywanie się kolejnych materiałów. Konsekwencją tego jest zakorkowanie się kanalizacji prowadzące często do cofania się wody. Przyczyną zatkania się rur są przeważnie włosy, resztki jedzenia spłukiwane podczas mycia naczyń oraz inne nieczystości. Utrudniają one nie tylko odpływ wody, ale często są również przyczyną nieprzyjemnego zapachu, który początkowo uaktywnia się wyłącznie podczas spłukiwania, a z czasem jest wyczuwalny bez przerwy.

Czy postępowanie na własną rękę ma sens?

W przypadku zatkania się instalacji kanalizacyjnej można działać samodzielnie, wykorzystując podstawowe narzędzia, takie jak gumowy przepychacz do odpływów lub sprężyna, nazywana również spiralą lub żmijką. Są to jednak zabiegi, które skutecznie działają w przypadku niewielkich problemów. Jeśli rury kanalizacyjne wymagają porządnego udrożnienia, warto skorzystać z usług fachowców. Załoga ze stankan.pl wykorzystuje profesjonalne sprzęty, dzięki którym uniknąć można powstania bałaganu oraz „wybicia” się wody wraz z zanieczyszczeniami, które stanowią zagrożenie dla mebli i sprzętów znajdujących się wewnątrz. Ponadto w wielu przypadkach narzędzia, które można zakupić w sklepie nie dają odpowiedniego dostępu do miejsc, w których zgromadziły się nieczystości, więc udrożnienie rur jest nieskuteczne. Spowodowane jest to specyfiką konstrukcji kanalizacji, której projekt uwzględnia różnego rodzaju spady w celu lepszego przepływu wody.

Materiał zewnętrzny