Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Japońskie atrakcje, które sprawią, że pobyt w kraju kwitnącej wiśni będzie niezapomniany

04.12.2018 17:45 | 0 komentarzy | (s)

Japonia to kraj, który jest zupełnie inny niż nasz. Wielu osobom kojarzy się z wyjątkową historią, kwiatami wiśni, ale także wyjątkowymi ludźmi, którzy często odbiegają od naszych standardów. To jednak także wiele pięknych i wyjątkowych miejsc, które warto odwiedzić, żeby naprawdę zrozumieć wyjątkowość tego kraju. Pokażemy wam japońskie atrakcje, które sprawią, że pobyt w kraju kwitnącej wiśni będzie niezapomniany.

Japońskie atrakcje, które sprawią, że pobyt w kraju kwitnącej wiśni będzie niezapomniany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tokio

Z jednej strony to miasto jak każde inne, pełne tłumów, wysokich budynków, zatłoczonych uliczek i parków. Jednak tempo jego życia, różnorodność kultur, które się tam spotyka sprawia, że jest ono jedyne w swoim rodzaju.  Z jednej strony będziemy mijać biurowce o nietypowych i unikatowych elewacjach, by po chwili móc zwiedzać wyjątkowe i stare świątynie. W Tokio też można spróbować wielu przysmaków kuchni japońskiej takich jak niesamowity ramen czy wyjątkowe sushi ze świeżych ryb z targu rybnego Tukiji.

Możliwość niezapomnianego noclegu

W każdym mieście można spotkać mniejsze lub większe hotele, motele czy noclegownie. W Japonii można przenocować jednak w świątyni albo tradycyjnej japońskiej gospodzie nazywanej ryokanie. W takim miejscu śpisz na matach tatami z rozłożonymi na nich materacami futon zamiast łóżka, otaczają cię papierowe ściany, a posiłki, które są podawane to tradycyjne japońskie potrawy w stylu kaiseki. Połączenie tych wszystkich cech sprawia, że nocowanie w takim miejscu jest naprawdę niepowtarzalne i niespotykane w żadnym innym miejscu.

Nagasaki

Miasto znane pewnie każdemu z lekcji historii. Miejsce, w którym została zrzucona bomba atomowa. To jednak także jedyny port w całej Japonii, który otwarty był dla statków z Europy. To sprawia, że możemy tutaj zwiedzić dzielnicę pełną domów, które należały do europejskich osadników. To także tutaj jezuici założyli swój ośrodek krzewienia chrześcijaństwa. W tym mieście można także zwiedzić wyjątkowe muzeum bomby atomowej czy miejsce jej zrzucenia, a do tego pełen wyjątkowych pomników Park Pokoju. Nagasaki jest więc miejscem pełnym atrakcji dla każdego fana historii! 

Gejsze - kobiety wyjątkowe

To kobiety, które przewijają się przez znaczącą część japońskiej historii. Tajemnicze, z białą twarzą, starannie przyszykowaną fryzurą, ubrane w tradycyjne japońskie kimono, a przede wszystkim z odsłoniętym karkiem, który dla Japończyków jest najbardziej pożądaną częścią kobiecego ciała. To wyjątkowe kobiety do towarzystwa, które mają rozbudzać fantazje, zachwycać sobą wszystkich wokół, być obiektem pożądania mężczyzn, ale wyróżniające się też tym, że same decydują o tym jakie usługi będą świadczyć. Najłatwiej jest je spotkać w Gion - starej dzielnicy rozrywki w Kioto. 

A skoro już o Kioto mowa...

Kioto dla wielu będzie największą atrakcją wizyty w Japonii. To wyjątkowe miasto, gdzie na ulicy będziecie często spotykać kobiety w kimonach, będziecie mijać drewniane domy czy uliczki przy rzece, które pełne będą małych knajpek i papierowych lampionów. Jeśli chcecie zobaczyć Japonię, którą widzieliście w "Świecie gejszy" to jest to idealne miejsce do tego. Ponadto jest ono pełne wyjątkowych miejsc, których nie można pominąć, takich jak olbrzymie kompleksy świątynne Kiyomizu-dera czy Yasaka-jinja, ale także świątyni, którą wypełnia 1000 posągów buddy czy bram torii przy świątyni Fushimi Inari. 

Salony gier panchiko

To miejsca, które zbombardują twoje zmysły przeróżnymi kolorami i dźwiękami. Migotanie świateł i  nachodzące na siebie dźwięki mogą przytłoczyć na początku, ale mimo wszystko warte. Na czym polega granie? Jest ono banalnie proste. Kupujemy kulki, którymi następnie musimy trafić do otworu znajdującego się na środku planszy. Takie trafienie sprawia, że dostajemy dodatkowe kulki, a te potem można wymienić na przeróżne nagrody rzeczowe, które mogą stanowić niezapomnianą pamiątkę z podróży. Należy jednak pamiętać o jednym: Oficjalnie hazard w Japonii jest zakazany. 

Jeśli przedstawione atrakcje sprawiły, że macie ochotę na wyjazd do tego cudownego miejsca przygotowania  warto rozpocząć od przyswojenia podstawowych zwrotów w języku japońskim. Platforma edukacyjna Preply pozwoli znaleźć odpowiedniego korepetytora, dzięki któremu naukę podejmiesz nie wychodząc z domu.

Materiał zewnętrzny