Niedziela, 24 lutego 2019

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Skuteczna depilacja laserowa

27.11.2018 16:47 | 1 komentarz | (s)

Marzymy o gładkiej skórze, bez zbędnego owłosienia a przy tym aby jak najdłużej cieszyć się jej miękkością. Depilacja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych i zarazem najbardziej skutecznym zabiegiem usuwania niechcianych włosków. Trwałość efektów po zabiegu i krótki czas jego wykonywania, sprawia, że depilacja laserowa nie ma sobie równych wśród tradycyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Jeśli zmagasz się z podrażnieniami po goleniu maszynką bądź z wrastającymi włoskami, depilacja laserowa jest korzystnym rozwiązaniem. W artykule prezentujemy charakterystykę depilacji laserowej w poszczególnych partiach ciała.

Skuteczna depilacja laserowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprzęt – laser Vectus

Aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty należy dowiedzieć się jakim sprzętem dysponuje dany salon, w którym poddajemy się laserowej depilacji. Liczba salonów oraz ofert jakie prezentują jest niezwykle różnorodna. Sprzęt odgrywa tutaj główną rolę, ponieważ jego skuteczność świadczy o naszym zadowoleniu z zabiegu. Każdy z laserów posiada inne parametry, wady i zalety. Zróżnicowane są również pod względem obszaru głowicy czy ilości impulsów. Najbardziej bezpiecznym, skutecznym i cieszącym się uznaniem jest laser diodowy Vectus. Jako jedyne urządzanie, został wyposażony w czujnik melaniny, na podstawie którego ustala się parametry zapewniające dla skóry jak najmniejszy dyskomfort przy jak największej skuteczności. Inne zastosowane innowacyjne rozwiązania (np. chłodzenie podczas emisja wiązki lasera, przed i po niej) sprawiają, że Vectus uchodzi za najbardziej optymalny laser dostępny na rynku.

Depilacja pach

Rekomendowana dla tych, którzy na co dzień eksponują swoje pachy, zmagają się z szybko odrastającymi włosami bądź dla tych, których włosy są mocne i widoczne. Niemniej jednak laserowe usunięcie owłosienia pod pachami jest dla wszystkich, którym zależy na gładkiej skórze, wygodzie i komforcie. Tradycyjne metody golenia (np. maszynka czy depilator) podrażniają niezwykle wrażliwą skórę pach, a kosmetyki teoretycznie mające na celu ułatwienie tego procesu (np. pianki czy żele), działają drażniąco i powodują reakcje alergiczne. Skóra pach odznacza się znacząco delikatnością, dlatego depilacja tego obszaru może być bardziej bolesna od pozostałych omawianych depilacji z wykorzystaniem wiązki lasera. Wszystko jednak, uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji. Ból podczas zabiegu określany jest jako pojedyncze ukłucia bądź nieznaczne oparzenie. Przed samym procesem depilacji, odbywa się konsultacja, która ma na celu dobranie parametrów lasera, tak aby zabieg był skuteczny i jak najmniej bolesny oraz wykrycie ewentualnych przeciwwskazań. Często skóra znieczulana jest przed depilacją, aby zmniejszyć dyskomfort. Zabieg laserowej depilacji pach pozwala na zredukowanie 90% owłosienia. Powinno się go wykonywać w odstępach 5-6 tygodni w seriach 4-5 zabiegów aby efekty były optymalne.

Depilacja bikini

Przedstawiana jako higieniczna metoda depilacji, niezwykle trwała i mało bolesna. Polega ona na usunięciu całkowitego owłosienia ze stref intymnych (wzgórek łonowy, pachwiny i odbyt) stąd jej nazwa - depilacja pełna bądź głęboka. Możliwa jest również depilacja z pozostawieniem częściowego owłosienia, w zależności do naszych preferencji. Przed wykonaniem zabiegu, kosmetolog przeprowadza wywiad w celu uzyskania informacji o ewentualnych przeciwwskazaniach (np. infekcje intymne czy świeżo opalona skóra), analizuje stan skóry i włosów aby dobrać odpowiednie parametry lasera. Podobnie jak w przypadku okolicy pach wykonywana jest tzw. próba laserowa. Większość niechcianych włosków znika po 6-9 zabiegach, jednak jak w przypadku okolicy pach - jest do uzależnione od indywidualnych predyspozycji. Zabieg należy powtarzać w odstępach 6-cio tygodniowych. Latem ceny pakietów depilacji okolic bikini są niezwykle atrakcyjne cenowo, salony kuszą promocjami biorąc pod uwagę jej niezwykłą skuteczność warto się zastanowić nad skorzystaniem z oferty.

Depilacja twarzy

Dosyć popularnym zabiegiem jest również depilacja twarzy – i to zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Depilację twarzy wykonuje się przede wszystkim u kobiet, gdy mamy do czynienia z wąsikiem, oraz u panów, gdy owłosienie jest zbyt mocne i rozległe – mówi Aleksandra Jaśkowska, kosmetolog Clinica Cosmetologica, gdzie w Gdyni wykonuje zabiegi depilacji laserowej.

Depilacja pleców

Mocno widoczne, gęsto owłosione plecy są wstydliwym problemem dla Panów, jednak dotyka to też kobiet. Bez względu na płeć, to właśnie depilacja laserowa jest najlepszą metodą usunięcia nadmiernego owłosienia z tej partii ciała. Plecy są problematyczne pod względem depilacji tradycyjnymi środkami - dostęp do nich i precyzyjne golenie jest niezmiernie kłopotliwe do samodzielnego wykonania stąd też, obszar od górnej linii pośladków do karku, najlepiej jest potraktować wiązka lasera. Usunie on nie tylko mieszki włosowe, co pozwoli na długotrwałe usuniecie włosa. Przykładem niezwykle skutecznego sprzętu jest laser Vectus zapewniający komfort podczas zabiegu i skuteczność jego wykonania. Konsultacja przed zabiegiem pomoże dobrać odpowiednie parametry urządzenia. Ze wszystkich prezentowanych partii ciała poddawanych depilacji laserowej, plecy uchodzą za bezbolesny zabieg, jednak każdy z nas ma inny próg bólu i jego odczuwania. Już po pierwszej sesji pozbywamy się na stałe ok. 1/3 włosów. Zalecane jest poddanie się 4-6 zabiegom w odstępach 6-ściu tygodni aby rezultaty działania lasera były satysfakcjonujące.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu to m.in:

 • infekcje skóry, w miejscu, w którym będzie wykonywany zabieg - zmiany trądzikowe o ropnym nasileniu, opryszczka,
 • stosowanie leków z retinoidami, antybiotykami oraz światłoczułymi,
 • niektóre suplementy diety np. witamina A, E, C,
 • bielactwo, łuszczyca,
 • choroby autoimmunologiczne (np. toczeń)
 • choroby pęcherzowe skóry
 • wrażliwość skóry twarzy na słońce oraz predyspozycje do przebarwień
 • opalenizna powstała w wyniku działania słońca, solarium czy samoopalacza - około 4 tygodni należy odczekać przed wykonaniem zabiegu,
 • ciąża, karmienie piersią.

Prowadzący zabieg zapozna Cię z kompletną listą przeciwwskazań. W razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się z kosmetologiem. Identycznie jak w przypadku pozostałych depilowanych okolic, konsultacja i wywiad są podstawą do dalszych działań. By sprawić aby zabieg laserowego usuwania owłosienia z twarzy był skuteczny oraz bezpieczny, zastosuj się do kilku zasad:

 • wszystkie ropne wykwity, zadrapania czy podrażnienia powinny być zagojone,
 • skóra musi być sucha, nie należy smarować jej żadnymi specyfikami,
 • nawilżenie skóry to podstawa, odwodniona może reagować większym podrażnieniem podczas zabiegu,
 • należy usunąć włosy przed zabiegiem (dzień przed bądź kilka godzin przed) z miejsca gdzie będą poddane zabiegowi,
 • odstaw światłoczułe zioła - np. nagietek czy dziurawiec,
 • nie stosuj przed zabiegiem peelingów mechanicznych, które dodatkowo podrażniają skórę.

Więcej informacji przeczytasz na portalu portalkosmetologiczny.pl

Materiał zewnętrzny