Czwartek, 24 stycznia 2019

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Raciborska kawiarnia wśród pięciu wyjątkowych lokali w Polsce

01.09.2018 13:00 | 2 komentarze | mad, (q)

Specjalnie dla Vogue autorzy "Coffee Spots Polska" Agnieszka Bukowska i Krzysztof Rzyman wybrali pięć miejsc, które warto odwiedzić. W zestawieniu obok Bydgoszczy, Poznania, Sopotu czy Rzeszowa znalazła się kawiarnia Migawka z Raciborza. O sukcesie rozmawiamy z właścicielem Wojciechem Kamińskim.

Raciborska kawiarnia wśród pięciu wyjątkowych lokali w Polsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zostaliście zestawieni z miejscami z czterech największych miast w Polsce. Jak to zrobiliście?

Było to miłe zaskoczenie. Prowadzimy kawiarnię na poziomie tych z dużych miast. Dbamy o rodzaj, jakości oraz obsługę klienta. Niesamowite, że zostaliśmy zauważeni w tak małym mieście, jak Racibórz.

Wiedzieliście o wizycie autorów przewodnika "Coffee Spots Polska", czy odwiedzili Was na zasadzie "tajemniczego klienta"?

Autorzy "Coffee Spots Polska" przyjechali do nas przy okazji Festiwalu Kawy w Opolu. Przyjaciele z palarni Hard Beans namówili ich, aby jeszcze zobaczyli jedno miejsce. Finalnie byli pod dużym wrażeniem. Bardzo nas to ucieszyło.

"Coffee Spots Polska", czyli przewodnik po najlepszych kawiarniach w Polsce. Czym tak właściwie jest dla Was kawa? Jak mniemam, nie tylko zwykłym, gorącym napojem, który zazwyczaj ratuje nasze trudne poranki.

Kawa to druga krew, która krąży w naszych żyłach. Poranne regulacje młynków, testowanie nowych kaw pod espresso, przygotowywanie kawy przelewowej, którą popijamy cały dzień czy po popołudniowe przyrządzanie kaw metodami alternatywnymi... To również nasza codzienna podróż do różnych zakątków świata przez próbowanie tego napoju z plantacji całego świata. Od tych orzechowych za oceanem czy cytrusowych z Kenii. Niesamowicie się jaramy, że mogliśmy pokazać Racibórz w przewodniku. I nie dość, że znaleźliśmy się w grupie najlepszych kawiarni w Polsce, to dodatkowo zostaliśmy nominowani do jednych z pięciu wyjątkowych miejsc.


Raciborska kawiarnia najlepsza, bo...

- Gdy ktoś pyta nas, jaka kawiarnia w Polsce najbardziej nas zachwyciła, zgodnie odpowiadamy: Migawka. Właściciel Wojtek Kamiński jest fotografem i przez 15 lat podróżował. Mieszkał w różnych częściach świata. Sporo czasu spędził w Iranie, Brazylii, Norwegii, czy Szwecji. W Brazylii zwiedzał plantacje, a w Skandynawii zakochał się w kawiarniach i kulturze picia kawy. Po powrocie postanowił przekształcić w kawiarnię odziedziczony po ojcu, również fotografie, zakład. Nadal funkcjonuje on w wydzielonej przestrzeni, a o historii miejsca przypominają neony Kodaka, czy Leici - piszą o raciborskiej kawiarni z ul. Opawskiej autorzy Coffee Spots Polska. Zestawienie można znaleźć TUTAJ.